Sportas ir Sveikata

sausio 23, 2013

Kaip padidinti testosterono lygį (kiekį kraujyje) natūraliais būdais!

Ką dar rašė »
Parašė: Samanas
Kaip padidinti testosterono lygį (kiekį kraujyje) natūraliais būdais!

Testosteronas – tai žmogaus organizme esantis hormonas, tiesiogiai veikiantis raumenų augimą. Kaip žinome, testosteroną vadiną vyriškuoju hormonu. Tiesiog taip susiklostė, kad moters organizme jo koncentracija yra ganėtinai maža. Taigi, siūlau 10 būdų, kaip padidinti testosterono kiekį organizme!

Pirmiausia testosterono privalumai:

  • teikia energijos;
  • gerina seksualinį pajėgumą;
  • mažina širdies nepakankamumo riziką;
  • skatina raumenų augimą bei kaulų tvirtėjimą.

Štai keletas žingsnių, galinčių Jums padėti pakelti testosterono lygį (kiekį kraujyje) be specialių tablečių arba injekcijų.

1. Valgykite daugiau sveikųjų riebalų

Jų poveikis testosterono kiekiui organizme įrodytas klinikiniais tyrimais. Kur yra tų sveikųjų riebalų?Viskas labai paprasta, yra tokių produktų, kaip pavyzdžiui:

  • linų aliejus; lašiša; žemės riešutų sviestas;
  • alyvuogių aliejus; riešutai; raudonoji mėsa; pienas; avokadas;
  • kiaušinių tryniai.

2. Vartokite daugiau produktų, kuriuose yra cinko

Cinkas – tai natūralus būdas sukliudyti jūsų organizmui versti testosteroną estrogenu (mot. hormonu). Be to, cinkas padeda jau esančiam jūsų kūne estrogenui tapti testosteronu. Cinko yra sūryje, ruduosiuose ryžiuose, kalakutienoje ir kt. Taip pat galima įsigyti maisto papildų, kuriuose yra daug cinko.

3. Miegokite pakankamai (tvarkingai)

Tyrimų metu buvo nustatyta, kad gerai išsimiegančių žmonių organizmuose testosterono kiekis didesnis, nei mažai miegančių organizmuose. Idealiausia miegoti 6-8 valandas kiekvieną NAKTĮ. Blogas miego režimas gali sumažinti testosterono kiekį 40%.

4. Vartokite daugiau vitamino C

Savo poveikiu jis gan panašus į cinką, t.y. jis stabdo estrogeno susidarymą ir skatina testosterono gamybą. Bet kuriuose multivitaminų kompleksuose dažniausiai būna gan daug vitamino C.

5. Treniruokitės pilnu pajėgumu

Nesiliausiu kartoti, kad sportas – tai sveikata, tačiau viską reikia daryti atsakingai ir mąstant. Varginantis darbas sporto salėje skatina testosterono gamybą milžiniškais kiekiais. Tokie pratimai, kaip pritūpimai, štangos traukimas/stūmimas – efektyviausi, kadangi dirba didžiausios raumenų grupės.

6. Venkite alkoholio

Alkoholis mažina organizmo gebėjimą slopinti estrogeną, atitinkamai, jo kiekis kraujyje auga, o testosterono – mažėja. Be to, alkoholis šalina iš organizmo cinką.

7. Venkite greipfrutų

Kaip bebūtų keista, tačiau greipfrutai veikai organizmą panašiai kaip ir alkoholis, tačiau nesitikėkite nuo jų apsvaigti ;). Bei valgyti jų nėra labai rekomenduotina – jums nereikalingas padidėjęs estrogeno kiekis organizme.

8. Vartokite daugiau vitamino A, B, E

Vėl gi, A; B; E – tai būtiniausi vitaminai testosteronui gaminti. Subalansuota mityba, kurioje yra neriebios mėsos, riešutų ir vaisių, aprūpins organizmą visais būtinaisiais ingredientais be jokių maisto papildų, tačiau verta pastebėti, kad geri vitaminai (kursas) tikrai bus ne pro šalį…

9. Numetinėkit nereikalingus kilogramus

Nereikalingi riebalai skatina estrogeno gamybą. Jeigu Jūs sveriate 30% daugiau jums skirto (idealaus) svorio, apie aukštą testosterono lygį galite nė negalvoti.

10. Valgykite daug daržovių

Brokoliai, ropės, kopūstai, ridikėliai mažina estrogeno kiekį, o mes juk pamenam, kad estrogenas – tai aktyviai sportuojančių „prakeiksmas“!

Mūsų skaitytojai taip pat pataria:

Justinas T.: „Reikia valgyti kietai virtus kiaušinius, braziliškus riešutus, graikinius riešutus ir migdolus bei raudoną mėsą. Geriausiai tinka vidutiniškai kepta arba pusžalė jautiena (idealu būtų, jeigu tas jautis buvo šeriamas tik ekologiška žole). Taip pat avokadas labai gerai papildo gerųjų riebalų kiekį. Tai pagrindiniai dalykai, kuriuos galima vartoti kasdien. Aišku sportuoti yra būtina!“

Būkite sveiki!






 
 

 
6 nežinomi arba nepopuliarūs būdai, kaip atsikratyti riebalų

6 nežinomi (nepopuliarūs) būdai, kaip atsikratyti riebalų!

Jeigu tavo planai paversti savo „alaus pilvą“ (oi, atsiprašau: pilvą alui!) ištirpo kartu su tuo skaniu ausyčių užkandžiu, galbūt metas imtis alternatyvių metodų! Tweet
parašė Samanas
1

 
 
5 raumenų masės auginimo taisyklės

5 raumenų masės auginimo taisyklės!

Jeigu norite priaugti raumenų masės, sunkus darbas sporto salėje – vienas iš „Dievo“ įsakymų. Kokybiškai (pabrėžiu: KOKYBIŠKAI) salėje praleistas laikas pradeda netikėtinas metamorfozes, leidžiančias jū...
parašė Samanas
3

 
 
Vyrų varpos ligos

Vyrų sveikatos problemos: varpos ligos ir kaip jų išvengti!

Vyrams reikia žinoti, kas turi įtakos varpos sveikatai, kokios dažniausiai atsirandančios varpos problemos, kaip išsaugoti sveiką vyro varpą, nes varpos sveikata – ne tik gera erekcija. Varpos sveikata vyrui yra la...
parašė Aš Vyras
1

 

 
Treniruotė vaikų žaidimų aikštelėje

Treniruotė vaikų žaidimų aikštelėje

Na ką, jau artėjame link vasaros vidurio. Nuostabūs orai! Puiki proga daugiau laiko praleisti lauke, mėgautis saule ir aprūpinti organizmą gyvybinguoju deguonimi! Buvimas lauke yra dvigubai naudingas, jeigu jūsų pagrind...
parašė Samanas
0

 
 
Kaip pradėti bėgioti

Nuo ofisinės kėdės iki Berlyno maratono – dienoraštis. (II dalis)

Tęsiam temą: kaip pradėti bėgioti. Šiame straipsnyje Berlyno maratonui besiruošiantis Nikolaj pasakoja apie tai, kaip svarbu išsirinkti būtent jums tinkančią avalynę bei dalinasi kitomis įžvalgomis. Beje, tiems, ...
parašė Samanas
4

 
 
Kaip pradėti bėgioti

Nuo ofisinės kėdės iki Berlyno maratono – dienoraštis. (I dalis)

Sveiki, sporto aistruoliai! Pastebėjau, kad lauke vis daugėja bėgiojančių žmonių ir net neabejoju, kad visiems prijaučiantiems būtų įdomu sužinoti, kaip pradėti bėgioti! Manau, kad Jums patiks šio vyro dienoraš...
parašė Samanas
8

 





  1. Paulius

    Tikejaus kazko daugiau kad bus ivardinta :) Na bet aciu uz informacija, o alkoholis tikrai taip labai jau slopina ?


  2. Smailas

    Ačiū už straipsnį.

    Gerbiamas Šamanai, gal galėtumėte patikslinti dėl saldumynų(šokolado,medaus ir pan) poveikio vyro organizmui? Ar labai blogai yra visa to atisakius?
    Ir kaip dėl „natūraliai“ saldžių vaisių bei daržovių(datulių,razinų,abrikosų,slyvų ir pan.)?


    • Nėr už ką, Smailai,

      Dėl saldumynų pasakysiu trumpai: šokoladas: pastaruoju metu labai daug tyrimų atliekama ir nurodoma, kad šokoladas labai teigiamai veikia tiek nervų sistemą, tiek smegenų procesus, kraujotaką ir t.t. Būtent kartusis (juodasis) šokoladas, tačiau viskam yra savo ribos! Medus turi nemažai kalorijų, tačiau jį galima naudoti vietoj cukraus, kadangi jame yra daug kitų naudingųjų medžiagų. T.y. į arbatą arba į varškę galima dėti šaukštelį medaus. Na dėl imuniteto ir profilaktikos, pvz.: imbierinė arbata su citrina ir medumi, manau, tikrai žinote.

      Natūralūs saldumynai, t.y. datulės ir visa kita – tai tas pats, kas ir vynuogių sultys, t.y. galima ir prieš/po treniruočių vartoti, tačiau specialistai pataria būtent sultis gerti. Vynuogių arba spanguolių…

      Žmogui reikia angliavandenių, cukrų. Visiškai atsisakyti gliukozės – nėra gerai, kadangi smegenims to reikia ir jos trūkumas greit pasireikš – galvos skausmai, svaigimas ir panašiai. Žodžiu, tema akivaizdžiai įdomi ir manau, kad skaitytojams taip pat bus įdomu, tad kitas mano straipsnis bus apie saldumynus :). Pažiūrėsiu, ką mokslininkai kalba, kokie tyrimai ir paruošiu ką nors trumpo ir įdomaus.

      Sėkmės!
      S


  3. Smailas

    Ačiū.

    :)


  4. Eigminas

    Ačiū už naudinga informacija !!

    O tai taip ir nesupratau , ar medus skatina testosterono gamybą ?



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*