Sportas ir Sveikata

balandžio 22, 2011

Nuo ko priklauso žmogaus sveikata?

Ką dar rašė »
Parašė: Samanas
Nuo ko priklauso žmogaus sveikata

Mūsų sveikatos būklę lemia daugybė faktorių. Nuo ko priklauso žmogaus sveikata? Kas nulemia mūsų sveikatos būklę? Šie klausimai nuolat iš naujo „prikeliami“ posėdžiuose, bet išvada viena – situacija prastėja. Žmonės negalvodami vartoja antibiotikus, bakterijos ir virusai mutuoja, tampa atsparūs medikamentams ir mes pamažu ritamės (dėl savo pačių abejingumo įgaudami baisų pagreitį) į prarają, kuomet gamtai teks atlikti selekciją ir kris ne dešimtys, o šimtai milijonų…

Tačiau mes panagrinėsime pagrindinius faktorius, kurie lemia mūsų sveikatą – vandenį, mitybą, infekcinius ir parazitinius susirgimus. Kaip trys minėti faktoriai įtakoja mūsų organizmo veiklą?

1. Vanduo (kokybė ir kiekybė)

Visi žino, kad mes 70-80% sudaryti iš vandens, o naujagimių kūno masę sudaro net 90% vandens. Senstant rodikliai ženkliai keičiasi. Organizmo senėjimas – tai jo džiuvimas. Mums reikia susimąstyti apie tai, ką mes geriame ir kokiais kiekiais! Juk mes sudaryti iš vandens, o ne iš arbatos, kavos ir tuo labiau ne iš saldžių gazuotų gėrimų.

Kiekvieną dieną žmogus privalo išgerti 1.5-2.5 litro vandens (švaraus). Vandenyje neturi būti jokių kenksmingų priemaišų, jis turi būti „gyvas“, t.y. turėti neigiamą ORP krūvį. Vanduo turi būti silpnai šarmingas, o mūsų kranuose vanduo yra gan rūgštus. Ir ne tik kranuose, bet ir gamtos šaltiniuose. Rūgšti terpė – tai organizmo ligų šaltinis. Gamtoje esančiame vandenyje turi būti mikroelementų, dėl kurių stygiaus ar sumažėjimo žmogaus organizme prasideda žalingi procesai.

Natūralių vandens šaltinių teršimas įvairiomis bakterijų rūšimis gali sukelti infekcinių susirgimų. O jeigu natūralūs vandens šaltiniai turi sunkiųjų metalų druskų ir kitų kenksmingų priemaišų, tai gali sukelti eilę sunkių susirgimų, kurių tarpe yra visus bauginantis vėžys.

2. Maistas

blogo maisto pasėkmės

„Maistas – gyvybė; geras maistas – dangus“

Mūsų kūnas sudarytas iš to, ką mes valgome. Žmonės miršta nuo maistingųjų medžiagų trūkumo. Mūsų organizmams reikia vitaminų, mineralų, fermentų, aminorūgščių, riebalinių rūgščių ir tik tuomet mūsų ląstelės gaus pilnavertę „mitybą“. Tačiau šiuolaikinė mityba žmogaus organizmui praktiškai neduoda nieko naudingo. Mityba tapo labiau žalinga nei naudinga. Pagrinde mūsų mityba susideda iš cheminių priedų ir konservuoto maisto. Kiekvienas dėl savęs privalo nuspręsti, ką jam valgyti ir kaip padėti savo organizmui, o ne pakenkti. Teisingai subalansuota mityba padės mums gyventi ilgiau. Rinkitės patys!

3. Virusai, bakterijos, grybeliai ir kt.

Virusai - tai parazitai

Remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje nuo parazitinių ir infekcinių susirgimų kasmet miršta daugiau nei 16 milijonų žmonių. Minėti susirgimai priskiriami prie pagrindinių žmonių mirčių priežasčių.

Parazitai – tai daugybės susirgimų sukėlėjai. Jie praktiškai jaučiasi mūsų organizmuose kaip namie, dauguma nepasireiškia metų metus, o tik dauginasi ir ėda viską, kas yra naudingiausia ir vertingiausia, skirta mūsų organizmui. Parazitinės infekcijos gali pasireikšti kaip: chroniškas nuovargis, skausmai pilvo srityje, stiprus alkis, virškinimo sutrikimai, alergijos, depresija, anemija (mažakraujystė) ir kt.

Kasmetinis organizmo valymas ir antiparazitinės programos padės išspręsti minėtas problemas. O pats svarbiausias dalykas – neužmiršti higienos taisyklių.

Taigi aptarėme pagrindinius veiksnius, įtakojančius žmogaus sveikatą! Žinodami, kaip vanduo, maistas ir parazitai veikia Jūsų organizmą Jūs mokėsite su jais kovoti ir iš anksto apsisaugosite, kad vėliau nereikėtų ilgo ir sudėtingo gydymo. Prailginkite savo gyvenimą – gyvenkite sveikiau.

Atminkite: Tai, kaip mes elgiamės ir rūpinamės savo organizmu, tiesiogiai atsispindės mūsų sveikatos rodikliuose.

Būkite sveiki!






 
 

 
6 nežinomi arba nepopuliarūs būdai, kaip atsikratyti riebalų

6 nežinomi (nepopuliarūs) būdai, kaip atsikratyti riebalų!

Jeigu tavo planai paversti savo „alaus pilvą“ (oi, atsiprašau: pilvą alui!) ištirpo kartu su tuo skaniu ausyčių užkandžiu, galbūt metas imtis alternatyvių metodų! Tweet
parašė Samanas
1

 
 
5 raumenų masės auginimo taisyklės

5 raumenų masės auginimo taisyklės!

Jeigu norite priaugti raumenų masės, sunkus darbas sporto salėje – vienas iš „Dievo“ įsakymų. Kokybiškai (pabrėžiu: KOKYBIŠKAI) salėje praleistas laikas pradeda netikėtinas metamorfozes, leidžiančias jū...
parašė Samanas
3

 
 
Vyrų varpos ligos

Vyrų sveikatos problemos: varpos ligos ir kaip jų išvengti!

Vyrams reikia žinoti, kas turi įtakos varpos sveikatai, kokios dažniausiai atsirandančios varpos problemos, kaip išsaugoti sveiką vyro varpą, nes varpos sveikata – ne tik gera erekcija. Varpos sveikata vyrui yra la...
parašė Aš Vyras
1

 

 
Treniruotė vaikų žaidimų aikštelėje

Treniruotė vaikų žaidimų aikštelėje

Na ką, jau artėjame link vasaros vidurio. Nuostabūs orai! Puiki proga daugiau laiko praleisti lauke, mėgautis saule ir aprūpinti organizmą gyvybinguoju deguonimi! Buvimas lauke yra dvigubai naudingas, jeigu jūsų pagrind...
parašė Samanas
0

 
 
Kaip pradėti bėgioti

Nuo ofisinės kėdės iki Berlyno maratono – dienoraštis. (II dalis)

Tęsiam temą: kaip pradėti bėgioti. Šiame straipsnyje Berlyno maratonui besiruošiantis Nikolaj pasakoja apie tai, kaip svarbu išsirinkti būtent jums tinkančią avalynę bei dalinasi kitomis įžvalgomis. Beje, tiems, ...
parašė Samanas
4

 
 
Kaip pradėti bėgioti

Nuo ofisinės kėdės iki Berlyno maratono – dienoraštis. (I dalis)

Sveiki, sporto aistruoliai! Pastebėjau, kad lauke vis daugėja bėgiojančių žmonių ir net neabejoju, kad visiems prijaučiantiems būtų įdomu sužinoti, kaip pradėti bėgioti! Manau, kad Jums patiks šio vyro dienoraš...
parašė Samanas
8

 




0 Komentarų


Pakomentuok pirmas!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*