Sportas ir Sveikata

rugpjūčio 5, 2010

3 paprasti pratimai geresniam bicepsui auginti

Ką dar rašė »
Parašė: Samanas
3 paprasti pratimai geresniam bicepsui auginti

Nori turi turėti tvirtas rankas? Tau reikia bicepsų, stiprių, vyriškų ir traukiančių žvilgsnį. Šios savaitės straipsnis bus apie tai, kaip greičiau pasiekti rezultatų auginant bicepsą. Nurodysiu tris labai paprastus pratimus, kurie stipriai įtakoja bicepsų augimą. Rekomenduoju atlikinėti juos po 3-4 priėjimus po 6-10 kartų vieno priėjimo metu ir atmink, kad po treniruotės tavo raumenims reikia proteino ir angliavandenių – tai esminės medžiagos, skirtos raumenų masei auginti.

Visada turėk omeny, kad labai svarbu treniruočių metu teisingai kvėpuoti. Pasikonsultuok su treneriu dėl tinkamo kvėpavimo treniruočių metu arba paskaityk internete, bet tu privalai žinoti, kada tam tikro pratimo metu reikia įkvėpti ir iškvėpti. Taip tu negausi „pompos“ ir mažiau pavargsi bei galėsi atlikti sudėtingesnius pratimus. Vėliau Tu tiesiog įprasi tinkamai kvėpuoti ir viskas vyks savaime.

Su štanga (atsistojus)

Čiupk EZ (kreivą štangą) arba tiesią štangą ir užsimesk tau tinkamus svarmenis. Gali šiek tiek sulenkti kelius (pritūpti), kad įgautum daugiau stabilumo keldamas svorį. Stenkis daryti 3-4 priėjimus po 6-10 kartų. Štai kaip viskas daroma:

  • Suimk štangą: rankos pečių plotyje, delnais į viršų.
  • Venk kūno judėjimo, atsilošimų ir kitų judesių svorio kėlimui pagelbėti. Inercijos jėgos panaudojimas – sukčiavimas ir galima gauti traumą. Judėti turi tik rankos (nuo alkūnės).
  • Prispausk rankas prie kūno (nuo pečių iki alkūnių) ir stebėk, kad jos liktų tokioje pozicijoje atliekant pratimą.
  • Panaudok savo bicepsų jėgą štangai kelti link smakro.
  • Su jėga, rėksmais, šūkavimais ir keiksmažodžiais greitu (tik nepersistenk) judesiu pakelk štangą į galutinę padėtį ir lėtai (LĖTAI) ją nuleisk atgal prie šlaunų (tačiau neištiesk alkūnių iki galo – raumenys turi nuolat būti įsitempę – išvengsi galimų traumų).

Eksperimentuok suimdamas štangą kiek siauriau/plačiau nei pečių plotis, kad lavintum skirtingas bicepsų dalis. Taip pat šį pratimą galima atlikti atsiklaupus.

Kvėpavimas: iškvepiam, kai keliam štangą; įkvepiam, kai lėtai ją leidžiame. Visada stebėkite kvėpavimą!

Su hanteliais (atsisėdus)

Sureguliuok kedės atlošą (turi būti šiek tiek mažesnis nei 90 laipsnių kampas). Tai suteiks tau  komforto! Užfiksuok alkūnes, kad nejudėtų viršutinė rankų dalis. Ir vėl atlik tris-keturias serijas po 6-10 štangos lenkimų.

Kaip ir pratimas su štanga atsistojus, šis pratimas stipriai apkrauna bicepsus, tačiau kiek mažiau krūvio gauna viršutinė rankų dalis, pečiai.

  • Prispausk rankas prie kūno ir stenkis, kad jos nejudėtų (viršutinė dalis).
  • Suimk hantelius (kaip, pvz. laikai lagaminą) ir pasiruošk pratimui.
  • Naudok bicepsų jėgą hanteliams kelti link smakro.
  • Kai hanteliai bus pusiaukelėj link smakro, pasuk riešus taip, kad delnai būtų nukreipti į viršų ir užbaik kėlimą. Tai leis tau maksimaliai apkrauti raumenis.
  • Užbaik pratimą su jėga (t.y. kelk ryžtingai) ir nuleidinėk rankas atvirkštine tvarka (pusiaukelėj pasuk riešus į pradinę padėtį) neskubėdamas, lėtai.
  • Neištiesk rankų iki galo (alkūnės turi būti vos vos sulenktos).

Įdomumo dėlei (kai būsi labiau įgudęs) gali kaitalioti rankas, t.y. kol vieną keli, kitą leidi, tačiau pradžiai rekomenduoju daryti abiem rankom vienu metu arba po vieną.

Kvėpavimas: kaip ir pirmo pratimo metu: kai keliam hantelius – iškvepiam; kai leidžiam – įkvepiam.

Rankų lenkimas (pamokslautojo poza)

„Pamokslautojas“ gali būti atliekamas sėdint arba stovint. Tau reikės 2-3 priėjimų po 6-10 kartus. Būtinai pasikviesk ką nors tau pagelbėti.

Tai labai efektyvus ir gan pavojingas pratimas bicepsams. Jo pagalba auginama apatinė bicepso dalis (prie alkūnės).

Tau reikės specialaus „pamokslautojo“ stovo/suoliuko. Tai specialus suoliukas/stovas, skirtas būtent šiam pratimui. Rankos turi būti išdėstytos paraleliai.

  • Suimk štangą (arba paprašyk, kad kas nors tau įdėtų štangą į jau sulenktas rankas).
  • Suoliuko kraštas turi būti įremtas į krūtinę, t.y. tu turi padėti ant jo rankas (iki pažastų).
  • Naudok bicepsų jėgą, kad galėtum lėtai kelti štangą iki pečių lygio.
  • Pasiekęs „kulminaciją“ (įtampos viršūnę) lėtai grąžink štangą į pradinę padėtį (jokiu būdu neištiesk alkūnių iki galo, nes traumuosi rankas).

Nebandyk atpalaiduoti rankų pačioje pabaigoje, kad štanga „atšoktų“ ir galėtum vėl ją kelti. Bicepsai ir alkūnės – labai pažeidžiamos. Visą pratimą reikia atlikti ypač atsargiai.

Raumenys turi būti nuolat įsitempę – taip pasieksi maksimalaus efektyvumo.

Kvėpavimas: iškvepiam kai keliam; įkvepiam kai leidžiam.

Atmink, kad negalima vienu metu lavinti visų raumenų, pvz. rankų, kojų, preso ir nugaros, kadangi nebus pasiektas norimas rezultatas. Rekomenduojama skirstyti raumenis į grupes ir spėti tilpti į savaitės, 10 dienų laikotarpį atliekant visą ratą. Taip pat patartina po labai sunkių treniruočių atlikti lengvesnes treniruotes, kad raumenys „neperdegtų“ ir išvengtum traumų.

Neužmiršk lavinti savo tricepsus.

Sėkmės lavinant rankas!






 
 

 
6 nežinomi arba nepopuliarūs būdai, kaip atsikratyti riebalų

6 nežinomi (nepopuliarūs) būdai, kaip atsikratyti riebalų!

Jeigu tavo planai paversti savo „alaus pilvą“ (oi, atsiprašau: pilvą alui!) ištirpo kartu su tuo skaniu ausyčių užkandžiu, galbūt metas imtis alternatyvių metodų! Tweet
parašė Samanas
1

 
 
5 raumenų masės auginimo taisyklės

5 raumenų masės auginimo taisyklės!

Jeigu norite priaugti raumenų masės, sunkus darbas sporto salėje – vienas iš „Dievo“ įsakymų. Kokybiškai (pabrėžiu: KOKYBIŠKAI) salėje praleistas laikas pradeda netikėtinas metamorfozes, leidžiančias jū...
parašė Samanas
3

 
 
Vyrų varpos ligos

Vyrų sveikatos problemos: varpos ligos ir kaip jų išvengti!

Vyrams reikia žinoti, kas turi įtakos varpos sveikatai, kokios dažniausiai atsirandančios varpos problemos, kaip išsaugoti sveiką vyro varpą, nes varpos sveikata – ne tik gera erekcija. Varpos sveikata vyrui yra la...
parašė Aš Vyras
1

 

 
Treniruotė vaikų žaidimų aikštelėje

Treniruotė vaikų žaidimų aikštelėje

Na ką, jau artėjame link vasaros vidurio. Nuostabūs orai! Puiki proga daugiau laiko praleisti lauke, mėgautis saule ir aprūpinti organizmą gyvybinguoju deguonimi! Buvimas lauke yra dvigubai naudingas, jeigu jūsų pagrind...
parašė Samanas
0

 
 
Kaip pradėti bėgioti

Nuo ofisinės kėdės iki Berlyno maratono – dienoraštis. (II dalis)

Tęsiam temą: kaip pradėti bėgioti. Šiame straipsnyje Berlyno maratonui besiruošiantis Nikolaj pasakoja apie tai, kaip svarbu išsirinkti būtent jums tinkančią avalynę bei dalinasi kitomis įžvalgomis. Beje, tiems, ...
parašė Samanas
4

 
 
Kaip pradėti bėgioti

Nuo ofisinės kėdės iki Berlyno maratono – dienoraštis. (I dalis)

Sveiki, sporto aistruoliai! Pastebėjau, kad lauke vis daugėja bėgiojančių žmonių ir net neabejoju, kad visiems prijaučiantiems būtų įdomu sužinoti, kaip pradėti bėgioti! Manau, kad Jums patiks šio vyro dienoraš...
parašė Samanas
8

 





  1. Linas

    sveiki, aš sportuoju galima sakyti visą gyvenimą ir galiu pasakyti, jog šitas straipsnis klaidina!! visų pirmą – kad augtų rankos, reikia pradėti nuo bazinių pratimų ir didziuju ramenų(kojos, nugara, pečiai, krūtine..) tik tada augs rankos jų net netreniruojant. o jei norite „tvirtų rankų“ tai ne bicą, o tricepsą reikia treniruoti, nes jis matosi dažniausiai, o bicepsas tik ranką sulenkus. Pratimai geri, nesiginčiju, bet neklaidinkit vyrų, kurie nori atrodyti kaip vyrai, bicai ir krūtinė nesiteiks kietumo..


    • Sveiki, Linai,

      Įdomūs jūsų argumentai, tačiau aš su jais absoliučiai nesutinku. Net netreniruojant neauga niekas, apart pilvo… O dėl matomumo – tiek tricepsas, tiek bicepsas – abu ganėtinai gerai matomi. Dėl pečių raumenų lavinimo pritariu – jie prideda „vaizdo“ rankoms.
      O kalbant apie vyrų kietumą: viena raumenų dėka nepasieksi nieko… Ir kūnas turėtų būti lavinamas kompleksiškai, ir protas taip pat…

      Sėkmės sportuojant, ačiū už komentarą!

      Pagarbiai,
      Samanas.


  2. Linas

    gal aš blogai išsireiškiau. Aš turėjau minty, kad darant bazinius pratimus stambiom grupėm lavėja ir kitos (rankos, presas, ir kiti.)tad daugiau naudos iš bazinių pratimų nei iš lokalinių(kaip jūsų pateikti) kadangi gali dingti natūralus simetriškumas. esat matę žmones, kurie tik bicepsus ir krūtinę treniruoja? atrodo nekaip… tad bent gale tokio straipsnio užsiminkite, kad reikia visą kūną treniruoti. o daugiau viskas gerai, šaunu, kad rašot.


  3. teo

    is savo patirties tikrai galiu patvirtinti, jog uzsiemus tricepsais, bicepsai lengviau isryskeja. Dar patarciau kombinuoti pratimus :
    [serija tricepsui + serija bicepsui] kartojam 3-4 kartus
    [serija peciams + serija krutinei + serija tricepsui] kartojam 3-4 kartus

    na ir panasiai. Del kombinaciju pasitarkit su treneriu ar tiesiog ziurekite kas labiau veikia jusu kuna.

    Tokias kombinacijas patarciau pasportavus bent jau 2-3 menesius. Tuomet organizmas jau bus iprates prie kazkokio kruvio bei tinkamo veiksmo atlikimo – bus paprasciau ir daugiau naudos.



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*