Santykiai ir Seksas

spalio 14, 2011

Rūkanti moteris – vaikų žudikė!

Ką dar rašė »
Parašė: Sandra
Rūkanti moteris - vaikų žudikė

Ar kada nors susimąstydavote apie tai, kodėl gatvėse šiandien taip dažnai galima sutikti rūkančią moterį? Juk visai neseniai toks vaizdelis buvo itin retas ir visuomenė už tai smerkdavo. Moteris nori laisvės, moteris nori atkreipti į save dėmesį, jai reikia užimti save kuo nors mąstymo metu, bet ar tai pasiteisinimas?

Rūkymas žudo vaikus

Moteriai galima atleisti viską, bet kokią silpnumo akimirką, tačiau tik ne abejingą požiūrį į savo ir vaikų sveikatą. Moteriai, gyvybė tęsėjai Žemėje, sąmoningas susinaikinimas niekada nebuvo būdingas! O kaip dar galima pavadinti šį kvailą ir jokios naudos neteikiantį įprotį – tabako rūkymą? Aš nesiruošiu gąsdinti mūsų moterų, vardindama tas ligas, kuriomis jos gali susirgti „dėka“ cigarečių, nekalbėsiu apie tai, kad bronchų, plaučių sistemos susirgimai (moterų) praktiškai nepagydomi, trapios plaučių kraujagyslės nuo rūkymo nukenčia kur kas labiau, nei likę organai, o širdies ir kraujagyslių sistemos negalavimai gydomi itin sudėtingai.

Nekalbėsiu ir apie tai, kad rūkanti moteris kur kas labiau rizikuoja tapti nevaisinga, o, jeigu rūkalė ir pagimdo vaikų, jie sveria mažiau ir jų imunitetas būna nusilpęs. Ar jūs norite, kad naujagimis būtų priklausomas nuo tabako dūmų? Juk taip ir yra! Kodėl rūkančios motinos naujagimiai gimdymo namuose verkia kur kas dažniau, nei sveikos motinos naujagimiai? Todėl, kad nuo pat prenatalinės raidos (mamos pilve) jie kasdien gaudavo nikotino dozę ir gimė turėdami priklausomybę. Štai ir reikalauja naujagimiai savo „dozės“ nuolat verkdami ir kviesdami rūkančią motiną. Ir, kas yra baisiausia, minėtų vaikelių verksmas baigiasi ne tada, kai jie gauna maisto, o tada, kai jie atsiduria patalpose, kur būna prirūkyta. Ar tai teisinga, mielos būsimos mamos?

Rūkymas ir moterų gimdymo funkcija

Rūkymas žudo

Rūkanti moteris žaloja ne tik savo širdį ir kvėpavimo sistemą, bet ir reprodukcinę funkciją. Jeigu per dieną moteris surūko apie 10 cigarečių, jai gresia dvigubai didesnė grėsmė tapti nevaisinga, nei nerūkančiai moteriai. Būtent kiaušialąstė moters organizme išsaugo visas kenksmingas tabako dūmų medžiagas, tuo pačiu prarasdama gebėjimą būti apvaisinta.

Jeigu rūkymo metu moteris vartoja kontraceptines priemones, jai gresia mirtinas pavojus. Mirtinas todėl, kad rūkant ir vartojant kontraceptikus smarkiai padidėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, o jaunų rūkalių, vartojančių kontraceptikus, infarktu tikimybė išaugo tiek, kad gydytojai priversti atsisakyti tokios kontracepcijos priemonės (hormoninių preparatų) jeigu jų pacientė rūko.

Jeigu rūkanti moteris pastoja, jai gresia kur kas didesni pavojus susidurti su persileidimu (skirtingai nuo nerūkančios motinos), kadangi kyla sunkumų gemalui keliaujant link gimdos sienelės, bet, jeigu persileidimo ir išvengiama, formuojantis vaikelio nervų sistemai (pirmosios nėštumo savaitės) tabako ingredientai gali labai neigiamai įtakoti minėtą procesą.

Rūkymas žudo

Taip pat rūkančios moterys penkis kartus labiau nei vengiančios cigarečių rizikuoja pagimdyti negyvą vaiką.

Hm… Įsivaizduokime, kad moteris sėkmingai pagimdė vaikelį, tačiau džiaugtis dar ne laikas! Juk tai, kad mama rūkė nėštumo metu, gali pasireikšti vaikui ir po to, kai jis gimė, net praėjus keleriems metams, ypač, jeigu mama ir toliau „žudosi“ vaiko akivaizdoje. Nukenčia vaiko medžiagų apykaita, blogai pasisavinami vitaminai, o tai sulėtina vaiko augimą ir toks vaikas, dažniausiai, vystosi blogiau nei jo bendraamžiai, kurių tėvai nerūko.

Jeigu Jūs rimtai žvelgiate į būsimo vaiko sveikatą, meskite rūkyti bent 1,5 metų IKI pastodamos. Medikai mano, kad būtent šis laikotarpis yra optimalus organizmui išsivalyti nuo nikotino poveikio padarinių. Tik po šio laikotarpio (minimalaus) galima nieko nebijant pastoti.

Svarbu žinoti ir tai, kad jeigu moteris nerūko, tačiau jos vyras yra rūkantis, grėsmė nė lašo nesumažėja (tas pats, kas jeigu rūkytų pati motina). Vadinamas pasyvusis rūkymas ne ką mažiau negatyviai veikia tiek motinos sveikatą, tiek dar negimusio vaikelio sveikatą. Apie tai turėtų labai susimąstyti būsimi tėvai! Nerizikuokite savo būsimų įpėdinių gyvybėmis vien todėl, kad savyje neatrandate jėgų žalingam įpročiui įveikti.

Apie rūkalių susirgimus

Rūkymo žala

Mes visi labai gerai žinome susirgimų pavadinimus, kuriais gąsdina rūkalius. Ar tai yra hiperbolizavimas? Aš pasakyčiau, kad tai yra minimizacija (jei yra tokia sąvoka). Ar įmanoma vien tik vardinant visus košmarus sustabdyti jaunos moters ranką, čirškinančią žiebtuvėlio ratuką? Abejoju. Jaunoms merginoms, moterims atrodo, kad visa tai dar kažkur toli, kad jų tai niekada nepalies.

Šalta statistika byloja, kad beveik ketvirtadalis visų širidies ir kraujagyslių ligų atitenka jauniems rūkaliams, o deguonies nepakankamumas tiems, kas priprato rūkyti, pasireiškia penkis kartus dažniau nei nerūkantiems. Net jeigu jūs surūkote tik vieną cigaretę per dieną, tai jau papildomai apkrauna jūsų širdį ir didina arterinį spaudimą. Didinant surūkomų cigarečių skaičių didėja ir reali tikimybė „pakelti cholesterolį“ ir pažeisti vegetatyvinę nervų sistemą.

Ar žinote, kad kraujagyslių tonusas atsistato tik praėjus 20 minučių po to, kai surūkėte cigaretę? Tai reiškia, kad jeigu surūkote po cigaretę kas 20 minučių, jūsų kraujagysles nuolat „graužia“ nikotinas, jos staigiai susiaurėja, o tai verčia širdį susitraukinėti stipriau, dažniau, o tai yra greitesnis širdies nusidėvėjimas…

Jeigu jūs jau gan ilgai rūkote, išeminės širdies ligos pavojus išauga ne procentais, o kartais ir jis neproporcingai auga didėjant jūsų stažui. Laiku sustojus galima išsigelbėti. Širdies ritmas metus rūkyti turėtų normalizuotis maždaug po pusantrų metų.

Būkime gražios!

Sveika moteris - graži moteris

Medikai jau seniai pastebėjo, kad nei vienas faktas apie rūkymo žalą neveikia moterų taip, kaip faktas, kad nikotinas labai veikia moters išvaizdą. Juk tabake esančios medžiagos veikia ne tik vidinius organus, bet ir odą, nes susiaurėja kraujagyslės, o dėl to oda mažiau maitinama ir kur kas greičiau sensta. Būtent moters oda pati pirma išduoda žalingą įprotį. Juk ji nuolat patiria stresą, kurį sukelia deguonies trūkumas. Pakanka kelerių metų (surūkant 5 cigaretes į dieną) kad moters oda pakeistų išvaizdą, išbluktų, išsausėtų ir papilkėtų. Rūkančios moters odos paviršius būna blankus ir negyvybingas, o raukšlės atsiranda kur kas anksčiau, nei pas nerūkančią damą. Jeigu lyginsime 30-metę moterį, „traukiančią dūmą“ su 50-mete, galinčia pasigirti žalingų įpročių neturėjimu, dar ne faktas, kad 30-metė atrodys sveikesnė ir gaivesnė.

Sausa pilka oda, raukšlelės, nebūdingos amžiui, tamsūs paakiai – tai dar ne visas abejotino malonumo padarinių sąrašas.

Rūkančiai moteriai net rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių! Oda, neveikiama nikotino, gali atlaikyti saulės poveikį maždaug 20 minučių, o rūkančios moters odoje oksidacijos procesai, sukeliantys senėjimą, prasideda jau po 5 minučių deginimosi.

Rūkančios moters nagai ir plaukai retai būna gražūs. Nagai sluoksniuojasi ir lūžinėja, o plaukai blunka ir nepriklausomai nuo naudojamo šampūno smirda dūmais.

Moters dantys taip pat pradeda greitai gesti, gelsvų apnašų neįmanoma pašalinti tiesiog valantis dantis dantų pasta. Kariesas, dar žinomas kaip dantų ėduonis, labai mėgsta rūkalių dantis ir rūkantys žmonės 5 kartus dažniau kenčia nuo šio dantų susirgimo.

Mitai apie rūkymą

Mitai apie rūkymą

Jeigu manote, kad silpnų ir supersilpnų (light, superlight) cigarečių rūkymas mažiau žaloja jūsų organizmą, Jūs stipriai klystate. Nebūna lengvos nikotino žalos, tai mitas.

Daugelis mano, kad vos tik metus rūkyti pradeda augti svoris! Tai taip pat mitas. Tereikia daugiau judėti ir viskas atsistos į savo vietas. Metus rūkyti svoris pradeda augti todėl, kad pas žmogų atsiranda apetitas ir organizmas pradeda teisingai savintis maistą.

Kai kurie mano, kad cigaretė padeda susikaupti. Tai visiška nesąmonė! Nuodai, išsiskiriantys rūkymo metu, nuodija, pirmiausia, žmogaus smegenis, mąstyti tenka įsitempiant ir sunaudojant kur kas daugiau energijos.

Mitas apie tai, kad rūkymas ramina nervų sistemą, apskritai neturi teisės egzistuoti. Rūkalius tik prideda sau stresų, juk tuo atveju, kai rūkalius neturi galimybės pasinaudoti cigarete kurį laiką, tai sukelia tokį diskomfortą, kurio poveikį galima būtų prilyginti nebent nuolatinio alkio arba troškulio jausmui.

Manyti, kad bet kurią akimirką savarankiškai galite atsisakyti šio įpročio, taip pat pat nėra teisinga. Reikia ne svajoti ir teisintis pačiam prieš save ir kitus, o tiesiog imti ir mesti rūkyti, be jokių įsipareigojimų ir prisiekinėjimų pačiam sau. Juk jūs žmogus! O žmogus – mąstantis, valingas ir stiprus padaras! Nejaugi cigaretė stipresnė už JUS?

Mielosios merginos, brangiosios moterys! Rūkymas jau seniai nėra madingas įprotis, o mergina, sėdinti prie staliuko ir rūkanti, kad ir grakščią, ploną cigaretę, seniai nekelia vyrams pagarbos ir susižavėjimo. Šiandien, jei ką, „madingos“ moterys, kvepiančios gaivumu ir jaunyste, o ne tabaku. Gal atėjo laikas papildyti pastarųjų gretas?

Šiuo straipsniu nesiruošiau nieko gąsdinti, nesiruošiau nieko skatinti gyventi sveikai, aš tiesiog papasakojau Jums dalelę neaprėpiamos tiesos apie „paslėptą žudiką“, vadinamą nikotinu. Jeigu kalbėčiau apie kitas žalingas medžiagas, esančias cigaretėse, neužtektų laiko ir jėgų vienam straipsniui paruošti! Tegul išvadas kiekvienas pasidaro pats (pati)! Aš labai norėčiau, kad jos būtų teisingos!

Siūlau taip pat perskaityti: „Rūkymo žala! Faktai, paaiškinimai…


 
 

 
Vyro moters gyvenimo suvokimas

Kodėl skiriasi vyrų ir moterų gyvenimo suvokimai?

Tik po pirmų metų bendro gyvenimo su žmona pradėjau suvokti, kad skirtumai tarp mūsų apibūdinami ne tik išoriniais skirtumais, auklėjimu ir asmeniniais pasirinkimais. Tikriausiai, pirmas dalykas, kuris mane nustebino &...
parašė Henrikas
0

 
 
Paprastumas vyriškos vertybės

Apie paprastumą ir pagrindines vyriškas vertybes!

Metams bėgant pradedi šiek tiek kitaip į viską žvelgti, persitvarkai savo vertybių orientyrus – kitaip supranti paprastumą ir pagrindines vyriškas vertybes! Ateina laikas, kuomet tave vis mažiau domina kažkieno ...
parašė Vytautas
0

 
 
Kaip sakyti komplimentus

Menas arba kaip sakyti komplimentus!

Bendraudami su aplinkiniais kiekvienas, be abejo, norime, kad žmonės būtų geros nuomonės apie mus. Universaliausias būdas įtikti žmogui, t.y. padėti jam suformuoti nuomonę apie jus – komplimentas. Komplimentus m...
parašė Faustas
1

 

 
Ledai su Viagra

Ledai su Viagra – šampano skonio „Susijaudinimas“!

Britas ledų gamintojas sukūrė ledus su 25 mg Viagros vienoje porcijoje. Tai dar ne viskas. Skonis, pavadintas „Susijaudinimu“ (angų k. „The Arousal“) savyje slepia šampaną – pagrindinį ingredientą. Na, a...
parašė Pipiriukas
0

 
 
Kas yra Dan Bilzerian

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai?

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai? Na, pradėkime nuo to, kad šis vyrukas neturi jokių stabdžių ir gali leisti sau praktiškai bet ką, pavyzdžiui, numesti nuo namo stogo visiškai nuogą porno...
parašė Pipiriukas
14

 
 
Brangiausias pasaulio restoranas SubliMotion

Brangiausias pasaulio restoranas SubliMotion – vakarienė už 5200 Lt!

Jeigu kada keliausite į Balearų salyno pietvakarius, o tiksliau – į Ibisą,  jau galite atsidėti ~1500 eurų asmeniui už išskirtinę puotą. Taip taip, tai maždaug 5200 litų vienam asmeniui už pasisėdėjimą ...
parašė Faustas
0

 
0 Komentarų


Pakomentuok pirmas!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>