Stilius

liepos 18, 2011

Patarimai vyrams: kaip išsirinkti kvepalus!

Ką dar rašė »
Parašė: Faustas
kaip išsirinkti kvepalus

Sužinokime kaip išsirinkti kvepalus! Priešingos lyties atstovės susidaro apie mus (vyrus) nuomonę ir jų uoslė taip pat aktyviai dalyvauja minėtam procese. Savaime suprantama, kad tik smegenų aptinkami natūralūs hormonai veikia kur kas stipriau nei odekolonai, tačiau visi kvapnieji „vandenėliai“ taip pat atlieka svarbų vaidmenį viliojant švelniąją žmonijos pusę. Čia pateikti patys paprasčiausi, sakyčiau, baziniai patarimai kaip išsirinkti kvepalus! Manau, kad apačioje esantys patarimai vyrams bus įdomūs ir moterims, nes mane šį straipsnį parašyti paskatino 7 laiškai, skirti „Aš Vyras“ redakcijai, kuriuose damos klausė, kaip išrinkti kvepalus savo vyrui? Ką, gi, mielos: Inga, Agne, Viktorija, Sandra, Junita, Indre ir Akvile, jeigu jau skaitėte šiuos straipsnius: „Sėkmė taip pat turi  kvapą“ bei „9 geriausi vyriški kvepalai„, štai dar vienas straipsnis apie kvepalų pasaulį!

Parfumerijos rojus, virstantis pragaru

Parfumerija

Jeigu Jūs pirmą kartą rimtai nusiteikėte apsipirkti kvepalų parduotuvėje, Jums teks susidurti su tam tikrais sunkumais. Pirmiausia, jeigu gamta nepadovanojo Jums labai jautrios uoslės arba Jūs negailestingai kemšate nosį tabaku (žinomas faktas – rūkymas kenkia uoslei), Jums tikrai nepavyks iškart susigaudyti aromatų pasaulyje. Bus gerai, jeigu Jūs sugebėsite įsiminti bent kažkuriuos aromatus ir po to išmoksite skirti juos tarpusavyje. Pirmu bandymu (per pirmą apsilankymą kvepalų parduotuvėje) uostyti daugiau nei 3-5 aromatus beviltiška – efektas bus tas pats: pykinimas ir galvos svaigimas. Tokie neigiami įspūdžiai gali visiems laikams atbaidyti Jus nuo žiauraus kvepalų butikų pasaulio.

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į vieno ar kito aromato reklamą, nes jis suteikia (parodo) aromato nuotaiką, sufleruoja, kam jis tinka, kokį gyvenimo būdą įkūnija arba papildo. Pabandykite sulyginti save su personažu, pavaizduotu plakate – jeigu Jūs, pavyzdžiui, tiap pat esate apsėstas šokių iki sąmonės netekimo – tai proga atkreipti dėmesį į reklamuojamą aromatą. Pavadinimas ir buteliuko dizainas taip pat suteiks nemažai informacijos. Aišku, kad klasikiniai, prabangūs aromatai pilstomi į griežtesnių formų buteliukus, o lengvi, jaunatviški – į ganėtinai kreatyviai apipavidalintą, ryškią tarą.

Jeigu Jūsų kuklus uostytojo stažas Jums nepadeda, pakvieskite geranoriškai nusiteikusį konsultantą. Pirmoji kiekvieno geranoriškai nusiteikusio pardavėjo užduotis – padėti Jums susiorientuoti kvapnioje įvairovėje.

Problemos renkantis kvepalus

Kvepalai vyrams

Renkantis aromatą svarbų vaidmenį atlieka Jūsų amžius, aprangos stilius ir aromato paskirtis. Brandiems vyrams puikiai tinka sodrūs aromatai, artimesni klasikai. Jauniems – vėjavaikiški, susukantys galvą, svaigūs (tai galėtų būti ir šiandien labai populiarus „unisex“ – tualetinis vanduo, kuriais „laistosi“ tiek vyrai, tiek moterys). Svarbu apsispręsti: ar Jūs perkate aromatą ypatingai progai (pavyzdžiui, kokiai nors šventei), ar perkate kvepalus tam, kad naudotumėte juos kiekvieną dieną; ar poilsiui, ar romantiniams pasimatymams. Ofisui labiau tiks neutralūs, kolegų neerzinantys aromatai (gauvus: L’eau par Kenzo pour homme, žalias: visos Polo variacijos, „unisex“ – CK One). Jeigu persistengsite, rizikuosite susilaukti nemalonių juokelių ir pašaipų iš savo kolegų.

Geriausia, apart pagrindinio aromato – favorito, kurį naudojate kasdien, turėti kitų aromatų įvairioms progoms. Rekomenduočiau pradėti nuo kvepalų dueto – vienas kiekvienai dienai, kitas – poilsiui ir atsipalaidavimui, draugų vakarėliams ir klubinėms „tusofkėms“.

Žiema ir vasara: skirtingi metų laikai – skirtingi aromatai

Kvepalai vyrams

Renkantis aromatą rekomenduojama atsižvelgti ir į sezoną – žiema reikalauja sodresnių aromatų, vasara – šviežių ir lengvų. Šiltuoju metų lauku visi organizmo procesai pagreitėja, sustiprėja natūralus odos kvapas. Tradiciškai vasarinės parfumerijos rūšimis laikomi vadinami „rūkeliai“ (nepamenu tikslaus Lietuviško pavadinimo) – aromatai, kuriuose nėra spirito (angliškai – „Mist’, prancūziškai – „Brume“) ir palengvintos žinomų aromatų variacijos, kuriose akcentuojamos kelios šviežios natos. Kaip pavyzdį galėčiau paminėti Paco Rabanne išleistą vasarišką, palengvintą Ultraviolet Man versiją – Liquid Crystal. Carolina Herrera padovanojo pasauliui gaivinantį 212 H20 Men aromatą, kuriame skamba mandarino, greipfruto, kadagio, serbentų, muskato riešuto, gardenijos, muskuso ir sandalmedžio (santalo) natos. Lancome pristatė vasarišką Miracle Homme L’Aquatonic aromatą, kuriame susipina: paparčio, kalendrų ir karčiojo apelsino lapų kvapai, gan gilios rebarbarų ir kedro lapų natos, gvajokų (gvajakmedžių arba brantmedžių) ir brazilinės dalbergijos medienos šiluma bei vetiverijų švelnumas.

Kiekvienam kūnui savas aromatas

Hermes Equipage

Parfumerai specialistai siūlo savaip rinktis aromatą. Remiantis viena iš versijų, jeigu Jūs priskiriate save prie romantikų, rengiatės šviesiai ir ryškiai, Jums tiks aromatas, kuriame bus žaismingų vaisinių ir citrusinių natų, pavyzdžiui, kompozicijos iš Chanel Platinum Egoiste, Joop Homme. Kostiumuotam vyrui labai tiks medienos aromatai, siūlomi Kenzo, Givenchy ir Guess. Jeigu Jūs mėgstate odinius rūbus, Jus galėtų sudominti aromatas su pačiulės bei prieskoninių žolelių natomis, pvz.: Fendi Uomo. Verslo rykliams tiks kompozicijos iš medienos, citrusinių vaisių ir tabako aromatų. Chanel Egoiste padovanojo versliems žmonėms idealų aromatą – kalendrų ir kilnios medienos kompoziciją. Jūs galite aptikti zomšos ir prabangių cigarų natų aromatuose: Hermes Equipage ir Calvin Klein Obsession For Men. Jaunam vadybininkui tiktų bergamotės akcentai, pvz.: Cartier arba Davidoff kolekcijos.

Individualistai turėtų rinktis „šiprines“ kompozicijas su citrusų ir muskuso natomis. Veikliems žmonėms turėtų patikti salsvai kartus išdirbtos odos aromatas.

Remiantis kita klasifikacija, kiekvienam psichologiniam tipui būdinga tam tikra aromatinė nuotaika. Tokio skirstymo šalininkai teigia, kad pragmatikams tinka muskusas su snapučių (geranium) ir „ąžuolo samanų“ (sodinės briedragės, lot. Evernia prunastri) natomis. Romantikams – aitrios kompozicijos, kuriose susipina cinamono ir čiobrelių bei pipirų akcentai. Individualistai turėtų rinktis „šiprines“ kompozicijas su citrusų ir muskuso natomis. Veikliems žmonėms turėtų patikti salsvai kartus išdirbtos odos aromatas bei kompozicijos, sukurtos iš tabako ir muskuso. Aktyviems ir sportiškiems jaunuoliams geriausia būtų orientuoti į lengvą, gaivinančią gamą su citrusiniais ir jūriniais akordais.

Vyriški kvepalai

Anot kito parfumerijos žinovo, kryptingiems ir riziką mėgstantiems vyrams idealiai tiktų Dior Fahrenheit. Ramaus stiliaus šalininkai (kalbu apie aprangą) turėtų pamėgti visai nesalsvą Bugatti, pasižymintį gaižiu rūgštumu, o taip pat minėtiems vyrukams turėtų tikti Antarctic Yves Roches, L’eau par Kenzo pour homme. Gan santūrų ir tuo pačiu subtilų, rafinuotą aromatą siūlo Burberry. Klasikiniais sodriais aromatais galima laikyti Cartier Declaration, Versace pour l’homme, S.T.Dupont.

Išsirinkus tinkančius kvepalus galima netgi pakoreguoti savo įvaizdį. Pavyzdžiui, kukliam iš prigimties puikiai pagelbėtų pasitikėjimą savimi spinduliuojantis Polo Green aromatas, o gan šiurkštoką įspūdį gali sušvelninti malonus citrusinis Aqua di Gio.

Pauostyk savo pojūčius

Kaip išsirinkti kvepalus?

Po uostymo maratono (skamba dviprasmiškai, tačiau mes apie kvepalus) Jūs jau esate ant išsikvėpimo ribos, tačiau Jūs pasiekėte norimą rezultatą – Jums patiko 2-3 aromatai.

Purkšti patikusį tualetinį vandenį reikia ne tik ant popierinės juostelės! Jūs turėtumėte pažymėti patikusiu aromatu kūno lopinėlį – galite purkštelėti kvepalų, tualetinio vandens ant riešo – ten patogiau sekti aromato evoliuciją. Ant odos tualetinis vanduo atsiskleis visiškai naujame amplua, kadangi įvyks reakcija su Jūsų oda. Paslaptis tame, kad ant Jūsų odos vyksta patys įvairiausi cheminiai procesai, kurie, savaime suprantama, sąveikauja su kvepalais. Beje, su vyriškais aromatais viskas yra kiek paprasčiau, t.y .jie nelabai stipriai „žaidžia“ su oda, tačiau reikėtų vis vien išbandyti patikusį variantą, nes reakcija su oda gali būti netikėta.

Remdamasis viskuo, ką pasakiau iki šiol, dar kartą (nors Jums, mieli skaitytojai tai pirmas kartas) pasikartosiu: jokiu būdu nesiorientuokite kvapų pasaulyje pagal tai, kaip jie „skamba“ ant kito žmogaus, nes kiekvienos žmogaus „chemija“ yra nepakartojama ir individuali. Jeigu Jūs likote sužavėtas kolegos kvepalų, tai nereiškia, kad tie patys kvepalai lygiai taip pat viliojančiai kvepės ir ant Jūsų.

Kvepalų bandymo („ragavimo“) algoritmas yra toks:

  • purškiate ant rankos;
  • šiek tiek išvėdinate ir uostote;
  • po to, po kokių 5-10 min., kartojate ritualą – vėl pauostote (purkšt nereikia);

Jeigu išrinktas aromatas nesukelia nieko kito, o tik svaiginantį žavėjimąsi:

 

- Perku, supakuokite!

Calvin Klein Obsession For Men

 
 

 
Vyro moters gyvenimo suvokimas

Kodėl skiriasi vyrų ir moterų gyvenimo suvokimai?

Tik po pirmų metų bendro gyvenimo su žmona pradėjau suvokti, kad skirtumai tarp mūsų apibūdinami ne tik išoriniais skirtumais, auklėjimu ir asmeniniais pasirinkimais. Tikriausiai, pirmas dalykas, kuris mane nustebino &...
parašė Henrikas
0

 
 
Paprastumas vyriškos vertybės

Apie paprastumą ir pagrindines vyriškas vertybes!

Metams bėgant pradedi šiek tiek kitaip į viską žvelgti, persitvarkai savo vertybių orientyrus – kitaip supranti paprastumą ir pagrindines vyriškas vertybes! Ateina laikas, kuomet tave vis mažiau domina kažkieno ...
parašė Vytautas
0

 
 
Kaip sakyti komplimentus

Menas arba kaip sakyti komplimentus!

Bendraudami su aplinkiniais kiekvienas, be abejo, norime, kad žmonės būtų geros nuomonės apie mus. Universaliausias būdas įtikti žmogui, t.y. padėti jam suformuoti nuomonę apie jus – komplimentas. Komplimentus m...
parašė Faustas
1

 

 
Ledai su Viagra

Ledai su Viagra – šampano skonio „Susijaudinimas“!

Britas ledų gamintojas sukūrė ledus su 25 mg Viagros vienoje porcijoje. Tai dar ne viskas. Skonis, pavadintas „Susijaudinimu“ (angų k. „The Arousal“) savyje slepia šampaną – pagrindinį ingredientą. Na, a...
parašė Pipiriukas
0

 
 
Kas yra Dan Bilzerian

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai?

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai? Na, pradėkime nuo to, kad šis vyrukas neturi jokių stabdžių ir gali leisti sau praktiškai bet ką, pavyzdžiui, numesti nuo namo stogo visiškai nuogą porno...
parašė Pipiriukas
14

 
 
Brangiausias pasaulio restoranas SubliMotion

Brangiausias pasaulio restoranas SubliMotion – vakarienė už 5200 Lt!

Jeigu kada keliausite į Balearų salyno pietvakarius, o tiksliau – į Ibisą,  jau galite atsidėti ~1500 eurų asmeniui už išskirtinę puotą. Taip taip, tai maždaug 5200 litų vienam asmeniui už pasisėdėjimą ...
parašė Faustas
0

 

  1. norsnevyras

    nors nesu vyras, bet oij, aš tai labai paprastai išsirenku kvepalus, pauostinėju pas drauges, paskaitau aprašymą, sudėtines natas ir man aišku, tai mano skonio ar ne, dar niekad neapsigavau! Paskutinieji mano, kuriuos taip isigijau DOLCE GABANNA kvepalus ROSE THE ONE EDP is Perlago.lt, esu labai patenkinta!Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>