Santykiai ir Seksas

rugsėjo 29, 2010

Vyras – „skuduras“!

Ką dar rašė »
Parašė: dr. Kupidonas
Vyras - "skuduras"

Sveiki, sveikuoliai!

Pradėsiu šią temą ir dedikuosiu ją neapsisprendusiems vyrams! Šiame straipsnyje paanalizuosiu ganėtinai dažnai pasitaikančią problemą (ypač jaunesnių vyrų tarpe) – neapsisprendimą dėl bendravimo su tam tikra moterimi. Kodėl pavadinau šį straipsnį „vyras – „skuduras““? Todėl, kad dažniausiai neapsisprendę vyrai kenčia nuo savo vidinių problemų ir dvejonių, kas trikdo visą jų gyvenimą: darbą, mokslus, bendravimą su aplinkiniais ir t.t.

Paskutinio susitikimo metu jaunas vyrukas (26 metų, gražus, tvarkingas, atrodantis įspūdingai) uždavė klausimą, kurio tikrai nesitikėjau išgirsti iš tokio jaunuolio! Jis paklausė, ką jam daryti, nes jis pasiklydo tarp moterų. Na, aš, be abejo, pagalvojau, kad jis tikriausiai turi omeny chaotiškus lytinius santykius, tačiau mintis buvo teisinga tik iš dalies.

Analizuodamas jo situaciją aš įžvelgiau dažnai pasikartojančią problemą – „prijaukinimo“ sindromą. Kas yra „prijaukinimo“ sindromas? Tai tokia situacija, kai vaikinas nesugeba „atsirišti“ nuo merginos, su kuria jis prarado nekaltybę. Paaiškėjo, kad jo moteris – piktadarė, nes paprasčiausiai juo manipuliuoja! Kodėl aš esu toks įsitikinęs? Tiesiog aš remiuosi jaunuolio žodžiais! Jis teigė žinąs, kad jo moteris santykiauja ir su kitais vyrais, kad jo draugai faktiškai nuo jo nusisuko, nes jis neklausė patarimų, o jinai (jo moteris) gali išdarinėti ką tik panorėjusi, o po to, gražiai pasiprašiusi, ateiti į jo glėbį. Jis pats prisipažino, kad jaučiasi kaip skuduras. Vyras labai taikliai apibrėžė savo savijautą panaudodamas rusišką išsireiškimą „половая тряпка“. Tiesiogiai išvertus iš rusų k. tai reikštų: skuduras grindims plauti, tačiau jis turėjo omenyje „lytinį skudurą“, t.y., nes žodis „половая“ gali reikšti ir lytinį žmogaus gyvenimą. Tai tiesiog šnekamosios kalbos žodžių žaismas. Bet gana apie žaismus…

Esmė tame, kad jaunuolis jautėsi prislėgtas, nes negalėjo atsispirti seksui! Taip, vyrai, mums kartais labai sunku pasakyti „ne“, kai moteris nori sekso! Ir dėl savo nesugebėjimo atsisakyti vyrukas patyrė labai didelių nesėkmių: I – jis neteko darbo, II – draugai atsuko jam nugarą, III – jis nusivylė moterimis, IV – jis pradėjo bijoti moterų arba joms keršyti… Kitų problemų nevardinsiu, tačiau jų būta ir daugiau. Turbūt Jums beskaitant visą rašliavą kilo mintis: „vyrukas po padu…, su elektriniu pavadėliu, antrankiais ir be teisės kalbėti“. Mintis teisinga, tačiau trūksta tik vienos detalės – jis pats leidosi „prijaukinamas“ (pats to nesuvokdamas), tačiau viskas pataisoma.

Baisiausia tai, kad vyras leido merginai save įžeidinėti ir mulkinti: „Ji siuntinėdavo mane ir pasidauginti, ir pasidalinti, ir aplankyti dar neregėtus kraštus“ – vaizdžiai ir neieškodamas žodžio kišenėje pasakojo jaunas į spąstus pakliuvęs vyriškos lyties atstovas. „Turbūt blogiausiai jaučiuosi tuomet, kai suprantu, jog aš pats sau meluoju. Turbūt nėra žiauresnio jausmo, kai supranti, kad net savimi nebegali pasitikėti ir randi milijoną priežasčių nespręsti savo problemų ir tiesiog banaliai atsiduodi kūniškiems malonumams, kurie laikinai užtemdo sąmonę“ – atviravo mano pašnekovas. „Kiekvieną kartą, kai mes susipykdavom ir nusiųsdavom vienas kitą labai toli jaučiau palengvėjimą: „viskas baigėsi“ – sakydavau sau. Dėkojau Dievui, kad ta ragana pagaliau nuo manęs atsikabino, tačiau 3-5 dienų bėgyje aš sulaukdavau jos skambučio, prašymo užsukti, pagelbėti, palaikyti sunkią akimirką (neva jai depresija) ir kaip tikras žmogus aš nutardavau, kad reikia padėti kitam „žmogui“, pakliuvusiam į nelaimę, tačiau kažkuri mano dalis žinojo, kad tai tik spąstai į kuriuos aš vėl „savanoriškai“ lendu, bet nieko negalėjau padaryti. Jaučiausi sutriuškintas…“.

O dabar pereikime nuo minėtos situacijos prie bendrų taisyklių. Jei žmogus leidžiasi skriaudžiamas, visada atsiras tie, kas jį skriaus. Jeigu žmogus duoda, kiti ims, jeigu bėga, kažkas vysis… Supratot ką noriu pasakyti? Noriu pasakyti, kad jei vyras leidžiasi manipuliuojamas, atsiras moteris, kuri juo manipuliuos, o baisiausia tai, kad vyras vėliau to tiesiog nepastebės ir kaltins tik save.

Visų pirma – nereikia nieko kaltinti

Nereikia nieko kaltinti! Čia nėra kaltų ir nekaltų! Yra situacija, problema, kurią reikia išspręsti! Kaltų ieškojimas panašioje situacijoje neduos jokios naudos.

Tam vaikinui, apie kurį buvo rašoma teksto pradžioje, aš uždaviau keletą klausimų į kuriuos jis privalėjo atsakyti pats. Jeigu ir Jus kamuoja panaši problema, pasinaudokite mano patarimu: paimkite lapą popieriaus ir tušinuką, užsidarykite kambaryje ir nusiteikite likti pats su savimi, su savo mintimis, privalumais ir trūkumais, prisiminimais ir svajonėmis, nuoskaudomis ir džiaugsmais. Kodėl būtina nusiteikti? Todėl, kad visas procesas truks ilgai – ne valandą ir ne dvi, nors, atsiranda žmonių, „susisukančių“ ir per 40 min, bet darbas būna neefektyvus. Taigi, aš visada prašau vyrų/moterų, susidūrusių su panašiomis problemomis, atsakyti (RAŠTU) į šiuos klausimus:

1. Kodėl Jūs ryžotės lytiniams santykiams su dabar jumis manipuliuojančiu žmogumi? (bent 10 argumentų)

2. Kaip Jūs jaučiatės po to (po sekso), kai jis/ji išeina? (teigiami jausmai ir neigiami jausmai – viskas turi būti užrašoma)

3. Kaip Jūs jaučiatės, kai nebebendraujate (visiškai) su tuo žmogumi? (teigiami ir neigiami jausmai)

4. Kas pasikeistų Jūsų gyvenime, jeigu Jūs nebebendrautumėt su tuo žmogumi? (ką atrastumėt, ko netektumėt)

5. Kaip Jus jaučiatės, kai Ji/Jis prašosi pas Jus į svečius/glėbį arba siūlo susitikti? (teigiami ir neigiami jausmai)

6. Ar jaučiate neapykantą tam žmogui? (kodėl?)

7. Kas pasikeistų, jei Jūs nustotumėt su juo bendrauti? (teig. ir neig. emocijos)

8. Ar Jūs jau skyrėtės/taikėtės?

9. Kodėl Jūs skyrėtės/taikėtės? (visi už ir prieš)

10. Kodėl TU nusprendei būtent skirtis/taikytis? (visi už ir prieš)

Klausimyne yra daug klausimų, tačiau šį kartą pakaks ir dešimties. Nuoširdžiai atsakę į minėtus klausimus Jūs daug aiškiau pamatysite bendrą vaizdą ir Jums bus lengviau priimti sprendimą, pakeisiantį jūsų gyvenimą į gerąją pusę.

Grįžkime prie teksto pradžioje minėtos situacijos. Jaunuolis po kelių dienų vėl pas mane atėjo ir atsinešė pilną sąsiuvinį atsakymų! Išanalizavęs visą tekstą suvokiau, kad to vaikino problema buvo kur kas gilesnė, negu atrodė, tačiau aš negaliu atskleisti smulkmenų. Faktas tame, kad Jis rado toje moteryje švelnumą, kurio jam truko. Besikalbėdamas su manimi (apie 4 val.) vaikinas pats rado atsakymą (aš tik uždavinėjau reikiamus klausimus).

Diagnozė

1. Vaikinas prarado nekaltybę su mergina, kuri nejautė jam ypatingų jausmų, o tiesiog stengėsi atitrūkti nuo savo pačios vidinių problemų sekso pagalba – pats pavojingiausias derinys, kuomet sekso pagalba, t.y. kito žmogaus atsidavimo dėka moteris/vyras bando spręsti savo psichologines problemas.

PASTABA: seksas, alkoholis, svaigalai – tai tik laikinas atitrūkimas nuo savo vidinių problemų. Po tam tikro laiko problemos vėl smeigia peiliu į nugarą ir tenka vėl ieškoti „nuotykių“: sekso, alkoholio, svaigalų, kito partnerio ir t.t., padėsiančių trumpam „išsijungti“.

2. Vaikinui pamažu išsivystė „prijaukinimo“ sindromas, t.y. jis tiesiog priprato prie šėlmiško sekso ir moters dėmesio ir netgi prie užgauliojimų ir žeminimų, kuriuos nuolat tekdavo girdėti.

Toks moters artumas sugniuždė vaikino pasitikėjimą savimi. Jis dažniausiai sakydavo: „man nesvarbu…“, „nežinau…“, „kas bus, tas bus…“. Faktiškai vyrukas atsisakė kontrolės ir atidavė vadeles moteriai, kuri nežinojo, ką reiškia savikontrolė. Prasidėjo tikrų tikriausias chaosas! Vaikinas priartėjo prie ribos: „Kartais pagaudavau save, galvojantį apie suicidą (savižudybę), o kartais net ir sąmoningai norėjosi tiesiog prisigerti iki sąmonės netekimo, kad daugiau neatsibusčiau….“ – tokie buvo mano pašnekovo žodžiai pirmo susitikimo metu.

3. Jaunuolio pasitikėjimas savimi sumažėjo iki kritinės ribos. Jis negalėjo imtis darbo, mokslų, hobių, nenorėjo bendrauti su aplinkiniais, vengė kontaktų su aplinka – jis neteko savo gyvenimo, nutrūko ir taip labai susilpnėjęs ryšys su vidiniu „Aš“. Faktiškai vaikinui galima buvo diagnozuoti asmenybės susidvejinimą.

ir t.t.

Išeitis visada yra

Tačiau vaikinas turėjo vieną vienintelį „reagentą“, kurį turime absoliučiai visi. Šis „reagentas“ suaktyvina visas mūsų teigiamas savybes: atkaklumą, ryžtą, gebėjimą, veržlumą ir t.t. Ar jau supratote, apie ką kalbu? Tai paprasčiausias NORAS. Vyrukas NORĖJO kažką pakeisti. Jis norėjo gyventi geriau. Jis norėjo siekti karjeros ir užbaigti magistrantūrą.

Svarbu tai, kad NORĄ turi visi. Tačiau svarbiausia – užsikabinti už to noro kažką pakeisti ir mažais, pabrėžiu, ma-žais, tačiau ryžtingais žingsneliai pradėti remontuoti savo gyvenimą.

Ką daryti?

Ką daryti, jei jūs atsidūrėte panašioje situacijoje? Visų pirma Jūs privalote atsakyti į tuos 10 klausimų, kurios rašiau anksčiau…

Kadangi aš neturiu teisės (tai neprofesionalu) rekomenduoti visiems daryti tą patį, aš papasakosiu, ką aš patariau daryti vyrukui, apie kurį kalbu tekste. Aš jam patariau (leidau suprasti, kad tai būtų naudinga išbandyti) padaryti štai ką:

1. Atsisakyti bendravimo su jį kontroliuojančia moterimi. Tiesiog tarti „NE“. Neįsileisti jos namo, neatsakinėti į skambučius. Jeigu ji gudrautų ir skambintų iš kitų tel., tiesiog mesti ragelį. Jis privalėjo visais įmanomais būdais vengti bendravimo TIK su ja apytiksliai 3 mėnesius.

2. Pradėti sportuoti (lankyti kovos menus), kadangi tai ugdo charakterį ir discipliną.

3. Reguliariai susitikinėti su manimi (1-2 kartus į savaitę) ir pasakoti kaip jam sekasi.

Kas įvyko?

Įvyko tai, kas įvyksta dažniausiai – jam iš pradžių nepavyko tesėti pažado ir jis, atsidavęs įpročiams, susitiko kelis kartus su minėta moterimi bei jie permiegojo, tačiau (užmiršau paminėti) aš priverčiau jį palikti sau priminimą/talismaną, kuris visada grąžintų jį į realybę. Kol mes šnekėdavomės apie jo tobulėjimo kelią, aš jam pasiūliau pasidaryti karoliukus, labai nepastebimus, mažiukus, kuriuos jis privalėjo nešioti visur ir visada! Jie turėjo priminti jam apie jo troškimą, norą pakeisti savo gyvenimą į gerąją pusę! Planas pavyko!

Po kelių savaičių vyras pasigyrė, kad jau 7 dienas jam pavyksta atsispirti merginos siūlymams susitikti. Jis pasakojo, kad ji skambinėdavo naktimis, siuntinėjo el. laiškus, siuntinėdavo sms ir buvo labai susirūpinusi, tačiau jis vis vien atsisakė.

Po mėnesio nuo tos dienos, kai jis pasigyrė, aš jam paskambinau ir uždaviau provokuojantį klausimą: „Na, (vardas), ko Tu netekai?“. Vaikinas tylėjo apie 1 minutę ir galiausiai atsakė: „Netekau streso, netekau nelaisvės, netekau sekso, netekau galvos skausmo, netekau agresijos, netekau švelnumo, netekau neigiamumo“. Kaip patys matote, vaikinas atsikratė daugybės neigiamų dalykų: agresijos, skausmo.. Taip, jis neteko sekso, tačiau ši problema buvo išspręsta dar kelių mėnesių bėgyje.

Smagiausia buvo tai, kad vaikinas vėl pradėjo plačiai šypsotis!

Triumfas – išvados

Išvados tokios: vaikinas buvo smaugiamas – mergina manipuliavo jo emocijomis (galbūt pati to nesuvokdama) – nelaimingi 2 žmonės! Gyvenimas neteko spalvų!

Nusiteikęs pakeisti savo gyvenimą vyrukas ignoravo moterį ir pradėjo aktyviai sportuoti (kiek žinau, dabar jis gan sėkmingai boksuojasi).

Sugrįžo į magistrantūros studijas, įsidarbino naujam darbe.

Pasikeitė jo bendravimo ratas.

Jis pradėjo atvirai šypsotis! (anksčiau šypsena būdavo iškraipyta. Taip nutinka, kai žmogus bijo parodyti savo emocijas, atsiverti).

Pasitaisė jo santykiai su tėvais!

Taigi, aš nuoširdžiai tikiuosi, vyrai, kad Jūs būsite vyrais ir nesileisite manipuliuojami tiek moterų, tiek kitų vyrų! Atminkite, kad Jūsų gyvenimas priklauso tik Jums. Bendraukite su žmonėmis, kurie jus įkvepia, kurie suteikia jums jėgų ir energijos! Susiraskite pozityviai mąstančių draugų(-ių) ir leiskite laiką su jais, o ne prie PC arba naujo jaunimo maro – „feisbuko“. Sportuokite, vyrai, nes hormonų pusiausvyra organizme atsakinga ir už nervų sistemą. Laikykitės dienotvarkės. Ir jeigu Jūs matote, kad jūsų bendravimo rate yra jus neigiamai veikiančių žmonių, stenkitės su jais bendrauti kuo mažiau arba visai nebendrauti (jei tai įmanoma).

Tik nesuklyskite: jeigu žmona „davė velnių“ už tai, kad jūs neišnešėt šiukšlių arba nenuvežėt vaiko į mokyklą, arba užmiršot jūsų metines, tai nereiškia, kad ji – neigiamai jus veikiantis žmogus ir su ja reikia skirtis bei nutraukti bet kokį bendravimą. Visi mes susiduriame su konfliktais šeimose ir daugumą jų galima išspręsti (jeigu to nori abu partneriai) tiesiog pasišnekėjus, o ne rėkaujant.

Aš papasakojau tik vieno mano kliento istoriją ir jo problemų sprendimas negali būti taikomas visiems, bet aš noriu tarti kelis žodžius vyrams, kurie rado panašumų savo gyvenime, t.y. jaučiasi bejėgiai, manipuliuojami ir skriaudžiami: „…Atsisakykite žalingų įpročių: rūkymo, alkoholio vartojimo, svaiginimosi (kad ir seksu su nelabai stabilios psichikos moterimi).<…>Žmonės daro įtaką vieni kitiems ir net didžiausias optimistas susidūręs lovoje su pesimiste gali pats tapti nevaldomas ir nestabilus.<…>Lavinkit valią! Tam yra labai daug technikų, pvz. kontrastinis dušas ryte + 30 min. meditacija vakare! Noro turi visi! Jūs – ne išimtis! Nenutraukite bendravimo su draugais – ryšio su aplinka! Žmonės turi komunikuoti. Stenkitės bendrauti su pozityviais žmonėmis, kurie teikia Jums teigiamų emocijų, įkvepia jus dirbti ir siekti!…“

Linkiu Jums darnaus gyvenimo ir pozityvių pokyčių!

dr. Kupidonas


 
 

 
Vyro moters gyvenimo suvokimas

Kodėl skiriasi vyrų ir moterų gyvenimo suvokimai?

Tik po pirmų metų bendro gyvenimo su žmona pradėjau suvokti, kad skirtumai tarp mūsų apibūdinami ne tik išoriniais skirtumais, auklėjimu ir asmeniniais pasirinkimais. Tikriausiai, pirmas dalykas, kuris mane nustebino &...
parašė Henrikas
0

 
 
Paprastumas vyriškos vertybės

Apie paprastumą ir pagrindines vyriškas vertybes!

Metams bėgant pradedi šiek tiek kitaip į viską žvelgti, persitvarkai savo vertybių orientyrus – kitaip supranti paprastumą ir pagrindines vyriškas vertybes! Ateina laikas, kuomet tave vis mažiau domina kažkieno ...
parašė Vytautas
0

 
 
Kaip sakyti komplimentus

Menas arba kaip sakyti komplimentus!

Bendraudami su aplinkiniais kiekvienas, be abejo, norime, kad žmonės būtų geros nuomonės apie mus. Universaliausias būdas įtikti žmogui, t.y. padėti jam suformuoti nuomonę apie jus – komplimentas. Komplimentus m...
parašė Faustas
1

 

 
Ledai su Viagra

Ledai su Viagra – šampano skonio „Susijaudinimas“!

Britas ledų gamintojas sukūrė ledus su 25 mg Viagros vienoje porcijoje. Tai dar ne viskas. Skonis, pavadintas „Susijaudinimu“ (angų k. „The Arousal“) savyje slepia šampaną – pagrindinį ingredientą. Na, a...
parašė Pipiriukas
0

 
 
Kas yra Dan Bilzerian

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai?

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai? Na, pradėkime nuo to, kad šis vyrukas neturi jokių stabdžių ir gali leisti sau praktiškai bet ką, pavyzdžiui, numesti nuo namo stogo visiškai nuogą porno...
parašė Pipiriukas
14

 
 
Brangiausias pasaulio restoranas SubliMotion

Brangiausias pasaulio restoranas SubliMotion – vakarienė už 5200 Lt!

Jeigu kada keliausite į Balearų salyno pietvakarius, o tiksliau – į Ibisą,  jau galite atsidėti ~1500 eurų asmeniui už išskirtinę puotą. Taip taip, tai maždaug 5200 litų vienam asmeniui už pasisėdėjimą ...
parašė Faustas
0

 

  1. Macho

    Gerb, Kupidonai, tenorėjau padėkoti už super straipsniukus! Atrodo lyg viską žinočiau, bet dėka gerų jūsų paiškinimų ir patarimų, į viską pažvelgiu iš šono ir pamatau daug daugiau. Smagu, kad „užvedat ant kelio“,o panaudojus teoriją ir pašlifavus praktiką santykiuose rezultatai tikrai prinokę!

    Dėkui ir lauksim sekančių straipsnių.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>