Santykiai ir Seksas

gegužės 9, 2011

Viskas užkniso arba vyras prie skyrybų ribos!

Ką dar rašė »
Parašė: dr. Kupidonas
Viskas užkniso arba vyras ant skyrybų ribos

Vyras, gyvenantis santuokoje jau 30 metų ir esantis „žingsnis iki skyrybų“ būsenoje – tai pati patvariausia santuokos rūšis.

Juokai juokais, bet po minėtu juokeliu slypi rimta problema: kaip elgiasi vyras, esantis ant labai svarbaus sprendimo priėmimo slenksčio? Yra du elgesio modeliai:

1. Plaukti pasroviui.

Labai dažnai vyrai, net suvokę, kad nemyli savo žmonos, nesiryžta skyryboms – dėl kaltės jausmo arba banalaus tingėjimo. Jie renkasi neištikimybę, išgertuves, gyvenimą „nugara į nugarą“. Tokiu būdu jie gadina gyvenimą sau ir kenkia savo moterims, esančioms šalia Jų.

2. Nuosprendis – sušaudyti.

Tai kitas kraštutinumas: vyras, nespėjęs gerai pagalvoti, susidūręs su pirmosiomis problemomis, kelia skyrybų bylą. O po mėnesio suvokia, kad nereikėjo taip elgtis.

Kaip išmokyti vyrus priimti teisingą sprendimą?

Tipinės klaidos

Pradžiai išnagrinėkime pagrindinius veiksnius, skatinančius vedusius vyrus skirtis.

Aš vedžiau kitą moterį

kaukės

Ji pasikeitė….nepastebimai

„Tu mane apgavai“, „Tu buvai kitokia“, „Tu pasikeitei į blogąją pusę“ – tai dažniausiai pasireiškiantys priekaištai, gyvenant santuokoje pirmus 5 metus. Ir juk Jūs nuoširdžiai manote, kad iki vestuvių ji buvo, pavyzdžiui „kokia žioplutė – žavu“, o po to staiga tapo „baisu, kokia d..ra“!

Karti tiesa – tavo moteris vis dar ta pati „žavuma“. Tačiau pradžioje Tu buvai idealizavimo stadijoje. Tu tiesiog nusprendei nepastebėti jos trūkumų. Ir dar blogiau, jeigu pastebėdavai ir manei: „Nieko tokio, perauklėsiu!“

Laikas prabėgo, hormonai atslūgo – prasidėjo nusivylimo stadija. O nusivylimas būna atvirkščiai proporcingas pradiniam susižavėjimui, t.y. kuo didesnis pradžioje susižavėjimas, tuo blogiau (tikėtina) teks kentėt nuo nusivylimo. Ši stadija gali tęstis kiek tik nori ir priklauso nuo Tavęs: ar Tu norėsi pereiti į santykių tobulinimo, derinimo stadiją. Jeigu nuspręsi investuot, Tau teks iš naujo susipažinti su moterimi, kurią Tu vedei. Išmok gyventi su ja tokia, kokia ji yra iš tikrųjų, o ne su išgalvotu personažu. Ir dar – pažvelk iš šono ir į save: juk iki vestuvių Tu lygiai taip pat elgdavaisi šiek tiek kitaip, negu po vestuvių. Tad „apsitrynimo“ procesas turi vykti bendrai.

Aš pavargau ją perauklinėti

Karas

Nori mane pakeisti? PA-BAN-DYK!!!

Auksinė kiekvieno vyro svajonė – pasakei: „Tu privalai!..“ – ir girdi atsakymą: „Padariau, valdove!“ Klasta tame, kad mes gyvename laikais, kuomet moterys įgavo krūvas teisių. Jūs – du saugę, subrendę žmonės. O subrendę žmonės nesikeičia kardinaliai. Jeigu Tu vedei ryškią, nepriklausomą moterį, norinčią siekti karjeros, nelauk, kad ji staiga taps tylia namų šeimininke. O išlepinta naminė katytė nebus Tavo tvirtu pečiu jeigu kažkas nenusiseks Tavo versle. Ji pradės griežti nervais: „Pradėjai uždirbti mažiau pinigų? Tai kas Tu per vyras!?“

Atminkite: apie viską privalote susitarti dar ant kranto – iki vestuvių. Kad po to nereikėtų skirtis todėl, kad tavo sėkminga žmona nenori įgyvendinti tavo svajonės ir gimdyti penkių vaikų.

Bet kuris subrendęs žmogus priešinsis bandymams jį pakeisti. O moterys apskritai minėtus veiksmus suvokia kaip meilės nebuvimą. Jos gali pradėti ieškoti to vienintelio, kuris „įvertins ją atitinkamai“. Pamąstyk, Juk tu taip pat nori, kad tave mylėtų tokį, koks esi čia ir dabar.

Ji turi per daug trūkumų

svarstyklės

Nesame tokie skirtingi, kaip manome!

Renkantis gyvenimo palydovą dažnai galioja atitikimo taisyklė. Tu renkiesi panašų į save žmogų. Jeigu pasvertume ant svarstyklių abiejų privalumus ir trūkumus, pamatytume – jie vienodi, o kuo labiau Tu esi nepatenkintas savo žmona, tuo labiau (iš tiesų) esi nepatenkintas pačiu savimi. Kito kaltinimas – tai tiesiog savimeilės apsauginė reakcija.

Šeima irsta – kalta ji

Moterų, be abejo, yra įvairių. Bet apskritai jos labiau linkusios paisyti šeimos vertybių, rečiau (gal) būna neištikimos ir yra labiau pasiryžusios nusileisti, nei vyrai. Netikėk paplitusiu stereotipu: „Žmona atsakinga už namų židinį“. Už moralinį šeimos klimatą atsakote abu.

Praktikumas (Taip ar ne?)

taip ir ne

Kartais ateina laikas rinktis!

Jūs susituokėte būdami labai jauni arba privertė aplinkybės?

Tu išsirinkai ją vien dėl gražios išvaizdos?

Tave erzina ne konkrečios šeimyninės situacijos, o pati žmona – jos kvapas, įpročiai, kalbėjimo maniera?

Tu niekada nesidalindavai su Ja kažkuo labai asmenišku?

„Vyro pareigos“ tapo tau nemalonia, vis sunkiau įvykdoma prievole?

Pastaruoju metu Tu suvoki bet kokias, net būtinas šeimai ir žmonai išlaidas kaip pinigų praradimą?

Tu tiesiog negali gyventi be kitos moters?

Įsivaizduok, kad tavo žmona „susiveikė“ meilužį. Ar tu reaguotum į tai abejingai?

Jeigu į daugumą minėtų klausimų tu atsakei „taip“, tikėtina, kad tau artėja laikas priimti sprendimą.

Meno terapija

Meno terapija

Koks yra Tavo dangus?

Mačo neverkia – laiko tai gėdingu procesu. Psichologai teigia: daugumos problemų galima būtų išvengti, jeigu vyras bent retkarčiais išverktų savo negatyvumą, o ne kauptų jį metų metus. Nors, ašaras galima pakeisti, pavyzdžiui, tapyba, piešimu, iš kurių galima sužinoti ką nors apie save.

Nupiešk dangų, tarsi tu žiūrį į jį iš apačios į viršų.

Iššifravimas:

Žvaigždės - tikėtina, kad Tau depresija. Atidėliok bet kokių sprendimų priėmimą, kol nesistabilizuos tavo būsena.

Saulė - Tau reikia patarėjo (gido), padėsiančio tau išsiaiškinti. Tai galėtų būti psichologas arba tikrai geras draugas, o ne šiaip patarėjas.

Pastatas (užkrentantis, užstojantis vaizdą) - tave slegia pareigų, pažadų našta. Tu jauti pavojų, gresiantį tavo stabilumui. Reikia konkrečiai apsispręsti. Iškart palengvės.

Debesys – nerimas ir ateities baimė. Debesys reiškia, kad ateitį Tu suvoki, kaip kažką pavojingo.

Horizonto linija - nesi įsitikinęs savimi. Tau sunku prisiimti atsakomybę.

Lėktuvas, raketa, kometa - jeigu skrenda viršun – tu lauki, kad viską išspręs žmona, į apačią – tau bręsta lemtingas sprendimas, į kairę – gyveni praeitimi, nenori prisiimti atsakomybės, į dešinę – tu svajoji apie tai, kaip pradėsi gyventi ateity, tačiau, tikėtina, kad nesi pasiruošęs galvoti apie dabartį.

Pagrindinės konfliktų priežastys

1. Viskas užkniso

Kenčiantis vyras

Lašas po lašo…. Bet išeitis yra!

Tai ko ne svarbiausia konfliktų priežastis. Pagrindas – nuobodulys. Viskas stabilu, žinoma daug metų į priekį. O juk kažkur verda gyvenimas, žmonės važinėja raudonais sportiniais automobiliais su gražuolėmis (vienai nakčiai)!

Patarimai

Viską išanalizuok ir suprask, kas konkrečiai tave užkniso ir ar įmanoma tai pakeisti. Tiesiog trūksta adrenalino gyvenime? Tai padaryk tai, kas „išmestų“ šio hormono tau į kraują. Svarbiausia: nesužalok šeimos. Egzotika – tai ne būtinai šuolis parašiutu arba viešnamis. Trijų dienų žygis su palapinėmis ir gitara, kaip kadaise jaunystėje, gali vėl nuspalvinti tavo gyvenimą.

Tavo liūdesys gali būti visiškai nesusijęs su šeima. Vyras pradeda liūdėti, kai išsenka jo didžiųjų tikslų šulinys. Jis jaučiasi ypač nejaukiai ir pradeda ieškoti „ką čia pakeitus“. Šeima, savo ruožtu, dažniausiai atsiduria tokio revoliucionieriaus akiratyje. Juk šeimoje lengviau įsitvirtinti. Didžiuliame pasaulyje kažką keisti gali būti pavojinga, ir, tiesą sakant, tiesiog tingisi, o eksperimentai su žmona, beje, niekuo geru nesibaigia. Kompiuterinis žaidimas arba kazino – taip pat ne išeitis – tai greitai tampa patologija ir virsta liga. Liūdnoka? Užsiimk veikla.

2. Žmona išvargino priekaištais

priekaištai

Kaip mes iki to nusiritom?…

Juk nutinka – ir „gręžia“, „gręžia“ tuos nervus, viskuo nepatenkinta ir dar vadina negražiais žodžiais.

Patarimai

Reikia nustatyti diagnozę – į kurią iš trijų situacijų pakliuvai, bei elgtis atitinkamai.

  • Netgi pati geriausia ir pakaltinama žmona gali įsisiautėti ir triukšmauti. Todėl, kad moterys – tai (pagal kilmę) reaktyvios būtybės. Vyrai – biologiškai atsakingi už pokyčius aplinkoje. O moterys laukia, kol kažkas pasikeis. Jų gamtinis vaidmuo – indikatorius. Ir dažniausiai savo emociniais sprogimais jos tiesiog signalizuoja kaip šviesoforai. Viskas gerai – dega graži, žalia šviesa. Blogai – pradeda kaukti sirenos. Užkniso kaukimas? Galbūt verta įsiklausyti? Ir, remiantis savo vyriška teise, pakeisti viską į gerąją pusę.
  • Ji nuolat tave žemina ir įžeidinėja. Tai tam tikra moterų rūšis (ar porūšis), kurios visada „graužia“ savo vyrus. Tiesa, šioje vietoje yra ir teigiamų momentų: kai kurie vyrai, siekdami įrodyti savo pilnavertiškumą, pasiekia neįtikėtinų aukštumų versle. Tačiau jeigu po visų pergalių žmona vis dar tave kankina, pagalvok, – galbūt jai reikia kito vyro?
  • Yra ir trečioji situacija: vyras nebemyli ir seniai nori išeiti, tačiau baisus kaltės jausmas neleidžia jam to padaryti. Tuomet jis pasąmoningai ieško naudingų jam argumentų. Ir pradeda… erzinti ir provokuoti žmoną. Kad po to galėtų palikti ją švaria sąžine, neva, ji tokia bjauri moteris, sukėlė man (pūkuotam gyvūnėliui) „baltuosius arklius“.

Pagalvok, galbūt iš tiesų tai Tu provokuoji žmoną? Tuomet derėtų užduoti sau vieną konkretų klausimą: „Ko gi aš noriu?“ Ir atsakyti į šį klausimą ryžtingai kartą ir visiems laikams, pasiryžus pasakyti tiesą pačiam sau: „Aš noriu išeiti, todėl, kad nebemyliu!“

3. Neištikimybė

neištikimybė

Vilioja kitos! Ką daryt?

Dažniausiai pasitaiko dviejų tipų neištikimybės:

Vedę vyrai kaip ir filmų herojai – tampa meilės trikampių įkaitais. Ir išėjimo neberanda.

Tu – tas vyras, kuriam seksas su kita netrukdo santuokai. Turi daug trumpalaikių vilionių, tačiau iki šiol myli žmoną ir nesiruoši jos palikti. Be to, šeima – tai tavo alibis, padedantis apsiginti nuo rimtų santykių su kitomis moterimis. Ir staiga žmona sužinojo apie tavo intrigas. Koks čia galėtų būti patarimas? Prisipažink tik tame, ką ji žino TIKRAI (tikėtina, kad ji tik provokuoja ir klausosi, ką šnibžda „su žvake pastovėti“ mėgstančios draugės), kartok, kad myli tik ją vieną ir tai – kvailas atsitiktinumas, nesąmoningas proto ir jausmų pralaimėjimas prieš fiziologiją. Padovanok jai ką nors tikrai vertingo ir pasistenk bent metus susilaikyti nuo romanų, nes nuo šiol tu būsi akylai stebimas. Antrą kartą moteris tikrai nepatikės.

Tu seniai vedęs, pripratai prie žmonos, buitis nusistovėjo. Ir netikėtai užklupo meilė. Pašonėj… Ir atsirado labai sunki našta – pasirinkimas.

Patarimai

Tokioje situacijoje, kol nepriėmei sprendimo, privalai laikytis dviejų pagrindinių taisyklių:

Nežadėk meilužei greitai įvyksiančių skyrybų. Neguosk jos beprasmėmis viltimis, nes, gavusi minėtą viltį meilužė imsis ryžtingų veiksmų. Ji darys viską, kad apie jūsų nuodėmę sužinotų žmona. Pasistenk staiga nekeisti savo dienotvarkės ir įpročių, nesiliauk mylėtis su žmona, pasistenk nesuteikti jai nei vienos priežasties sunerimti.

Priešingu atveju, abi moterys pradės „kapoti tavo kepenis“ ir tu sugadinsi gyvenimą tiek joms, tiek sau. Kartą teko bendrauti su moterimi, prašiusia pagalbos: „Prašau, padėkite mano vyrui išsirinkt arba mane arba meilužę! Mes abi jau pavargome!“

Atmink, dvigubas gyvenimas minėtoje situacijoje negali tęstis ilgai. Vis vien teks apsispręsti. Priešingu atveju, ilgai trunkantis stresas gali sukelti tau insultą, infarktą arba impotenciją. Už tave pasirinkti gali tavo organizmas. Pyst – ir tu jau niekam nieko nebeskolingas – tai gryniausia psichosomatika!

Kada būna kalta moteris?

Būna situacijų, kuomet dėl skyrybų realiai kalta moteris. Tai tie reti atvejai, kai santuoka objektyviai nuodija tavo gyvenimą:

Jai pavydo manija, nors tu nesuteikei jai jokio pagrindo – tai gali būti senos tavo neištikimybės pasekmė arba tu neskiri jai pakankamai dėmesio lovoje. Kartu apsilankykite pas psichologą. Šiais laikais tai normalu.

Ji seksualiai susirūpinusi ir išduoda tave su kiekvienu pasitaikiusiu. Egzistuoja retos psichoseksualinės negalės, tačiau nuo jų taip pat galima išgydyti. Jeigu tau tokia moteris vis dėlto brangi, yra seksopatologų kabinetai.

Patyrusių patirtis

Vyras vedęs penktą kartą:

„- Kodėl žmonės skiriasi? Todėl, kad neteisingai susituokė. Vienintelis šiuo atveju tinkantis universalus patarimas: reikia mąstyti, prieš ką nors darant.“

O tam, kad išlaikytų moterį, vyras neturi daryti jokių stebuklų: reikia tiesiog suprasti, kaip tu nusidėjai prieš žmoną ir kiek esi pasiryžęs keistis vardan to, kad ją susigrąžintum. Vyras, suvokiantis, kad yra kaltas – dvigubai stipresnis vyras.

Ko negalima sakyti moteriai prieš pat skyrybas

- Tu tapai sena, negraži, bjauriai atrodai…

- Taip, vedžiau tave iš būtinybės (buvau girtas, jaunas, kvailas ir t.t.).

- Tu juk lovoje nieko nesugebi!

- Juk į tave, kai aš išeisiu, niekas nebežiūrės!

- Aš gailiuosi, kad su tavim susilaukiau vaikų!

- Jeigu nebūtų vaikų, negyvenčiau su tavim nė dienos!

Seksologo patarimai

Kaip sugrąžinti aistrą?

1. Nebijok eksperimentuoti ir dalintis savo seksualinėmis fantazijomis su žmona.

2. Pasitelkite įrankius žaisdami lovoje, pavyzdžiui, pūkuotus antrankius, minkštus botagėlius. Keiskitės vaidmenimis – leiskite moteriai dominuoti.

3. Pasimėgaukite taktiliniais (lytėjimo) pojūčiais. Išsitepkite aliejumi arba abu eikite į dušą ir lieskite vienas kitą užsimerkę – tai tikrai nauja ir neįtikėtina.

Rekomenduoju paskaityti: „Pagrindinės šeimoje kylančių konfliktų priežastys (praktinis vadovas vyrams)„.


 
 

 
Vyro moters gyvenimo suvokimas

Kodėl skiriasi vyrų ir moterų gyvenimo suvokimai?

Tik po pirmų metų bendro gyvenimo su žmona pradėjau suvokti, kad skirtumai tarp mūsų apibūdinami ne tik išoriniais skirtumais, auklėjimu ir asmeniniais pasirinkimais. Tikriausiai, pirmas dalykas, kuris mane nustebino &...
parašė Henrikas
0

 
 
Paprastumas vyriškos vertybės

Apie paprastumą ir pagrindines vyriškas vertybes!

Metams bėgant pradedi šiek tiek kitaip į viską žvelgti, persitvarkai savo vertybių orientyrus – kitaip supranti paprastumą ir pagrindines vyriškas vertybes! Ateina laikas, kuomet tave vis mažiau domina kažkieno ...
parašė Vytautas
0

 
 
Kaip sakyti komplimentus

Menas arba kaip sakyti komplimentus!

Bendraudami su aplinkiniais kiekvienas, be abejo, norime, kad žmonės būtų geros nuomonės apie mus. Universaliausias būdas įtikti žmogui, t.y. padėti jam suformuoti nuomonę apie jus – komplimentas. Komplimentus m...
parašė Faustas
1

 

 
Ledai su Viagra

Ledai su Viagra – šampano skonio „Susijaudinimas“!

Britas ledų gamintojas sukūrė ledus su 25 mg Viagros vienoje porcijoje. Tai dar ne viskas. Skonis, pavadintas „Susijaudinimu“ (angų k. „The Arousal“) savyje slepia šampaną – pagrindinį ingredientą. Na, a...
parašė Pipiriukas
0

 
 
Kas yra Dan Bilzerian

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai?

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai? Na, pradėkime nuo to, kad šis vyrukas neturi jokių stabdžių ir gali leisti sau praktiškai bet ką, pavyzdžiui, numesti nuo namo stogo visiškai nuogą porno...
parašė Pipiriukas
14

 
 
Brangiausias pasaulio restoranas SubliMotion

Brangiausias pasaulio restoranas SubliMotion – vakarienė už 5200 Lt!

Jeigu kada keliausite į Balearų salyno pietvakarius, o tiksliau – į Ibisą,  jau galite atsidėti ~1500 eurų asmeniui už išskirtinę puotą. Taip taip, tai maždaug 5200 litų vienam asmeniui už pasisėdėjimą ...
parašė Faustas
0

 
0 Komentarų


Pakomentuok pirmas!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>