Galia ir Pinigai

balandžio 22, 2010

Bilas Geitsas – nuo programišiaus iki milijardieriaus!

Ką dar rašė »
Parašė: Aš Vyras
Bilas Geitsas - nuo programišiaus iki milijardieriaus

Bilas Geitsas (William (Bill) Gates) gimė 1955 metais Sietle (JAV) advokato ir mokytojos šeimoje.

Būsimas Microsoft įkūrėjas pradėjo užsiiminėti programavimu kai jam buvo 13 metų. 1968 metais Sietle atsidarė įmonė „Computer Center Corporation“ kuri įrengė ir nuomavo mokykloje kompiuterius. Geitsas su draugais iškart pradėjo tyrinėti naujus kompiuterius, bet labai greitai jiems uždraudė jais naudotis, nes jie pastoviai gudravo su laiko skaičiuokliais.

Bet tai nesustabdė jaunų entuziastų. Bill Gates, Paul Allen ir kiti vaikinai susijungė į „Lakeside Programmers Group“. Pirmą galimybę pasinaudotis savo žiniomis jiems suteikė „Computer Center Corporation“. Ji „įdarbino“ juos ieškoti klaidų ir silpnų vietų programinėje įrangoje, o už tai jie gaudavo galimybę naudotis jų kompiuteriais. Vaikinai kiauras dienas sėdėjo prie kompiuterių ir skaitė kompiuterinę literatūrą ir po tam tikro laiko kiti įmonės darbuotojai pradėjo kreiptis į juos patarimo.

„Computer Center Corporation“ bankrutavo ir draugams teko ieškotis kitos darbovietės. Jiems pavyko susitarti su Vašingtono universitetu, kur dirbo Paulo Aleno tėvas  ir jies buvo leista kartais naudotis universiteto kompiuteriais.

1971 metais Bilasl Geitsas įsidarbino „Information Sciences Inc.“ kompanijoj, kur uždirbdavo pinigus bei laiką, kurį galėdavo praleisti prie kompiuterių.

1972 metais B. Geitsas ir Paulas Alenas įkūrė „Traf-O-Data“ kompaniją, kurį vertėsi programinės įrangos kūrimu vietinei valdžiai. Verslininkai uždirbo 20.000$, tačiau kompanija greit užsidarė.

Jiems vėl teko ieškoti naujo darbo. Kompranijoje „TRW“ buvo problemų su kompiuteriais. Draugams davė užduotį – ištaisyti klaidas programinėje įrangoje. Būtent tada Geitsas bei Alenas pradėjo rimtai mąstyti apie nuosavos programinės įrangos sukūrimą…

Legendos gimimas

1973 metais Geitsas įstojo į  Harvardo Universitetą. Jo kaimynas buvo Stive Ballmer, kuris dabar yra Microsoft pardavimų prezidentas. Studijų Harvarde metais Bilas sukūrė BASIC sistemą minikompiuteriui MITS Altair.

Bill Gates, Paul Allen ir dar keletas studentų leido paras skaitydami literatūrą apie kompiuterius, programavimą ir t.t.

Trečiame kurse Bilas metė mokslus Harvarde ir nusprendė visas jėgas skirti 1975 metais kartu su Paul Allen įkurtai Microsoft kompanijai. Jie tvirtai tikėjo, kad jų darbas bus nepakeičiamu dalyku kiekviename personaliniame kompiuterije.

Amžiaus sandoris

Geitso sandoris su IBM, gigantiška kompanija, kuri pirmavo pramoninių kompiuterių bei verslo mašinų rinkoje,  tačiau nusitaikė į personalinių kompiuterių rinką, tapo amžiaus sandoriu. Bilas Geitsas pasirašė sutartį su IBM, pagal kurią turėjo sukurti operacinę sistemą IBM‘ui. Dėl operacinės sistemos ginčijamasi tačiau egzistuoja nuomonė, kad Geitsas nusipirko QDOS programą iš „Seattle Computer Products“, pakeitė pavadinimą į MS-DOS ir pardavė licenciją IBM‘ui.

Sugebėjimas numatyti, kas bus toliau personalinių kompiuterių plėtroje tapo esminiu Microsoft sekmės faktoriumi.

Microsoft pastoviai plėtoja ir tobulina informacines technologijas ir produktus. Jie siekia padaryti darbą su kompiuteriu: paprastą, taupantį laiką ir malonų, bet ir atsižvelgia į ilgalaikęs perspektyvas.

1986 metais Microsoft akcijomis pradėjo prekiauti biržoje. Kadaise Bilas besimokydamas Harvarde pasakė vienam profesoriui, kad taps milijonerium kai jam bus 30 metų… Jis tapo milijarderiu kai jam buvo 31 metai. 1987 metais buvo pristatyta pirmoji Windows versija, ir jau 1993 metais bendras Windows pardavimų skaičius peržengė milijoną.

1995 metais Bill Gates parašė „Kelias į ateitį“ – knygą („The Road Ahead“), kurioje aprašė savo nuomonę apie informacinių technologijų pletrą. Knyga parašyta kartu su Natanu Mirksoldu (Microsoft viceprezidentas) ir žurnalistu Piteriu Rajnarsonu. 7 savaites knyga buvo 1-oje laikraščio „New York Times“ bestselerių vietoje.

1999 metais Bilas Geitsas parašė dar vieną knyga „Verslas minties greičiu“ („Business @ the Speed of Thougt“).

1994 metais p. Geitsass vedė Melindą Frenč, 1996 metais jiems gimė dukra Dženifer Katrin, 1999 metais – sūnus Rouri Džon.

Geitsų šeima aktyviai dalyvauja visokiausiose labdaros programose. Tokia yra Bilo Geitso – programišiau, tapusio milijardieriumi, istorija…






 
 

 
Kas yra Dan Bilzerian

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai?

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai? Na, pradėkime nuo to, kad šis vyrukas neturi jokių stabdžių ir gali leisti sau praktiškai bet ką, pavyzdžiui, numesti nuo namo stogo visiškai nuogą porno...
parašė Pipiriukas
16

 
 
9 sunkiausi vyriškumo išbandymai

9 sunkiausi vyriškumo išbandymai (iniciacijos ritualai)!

Kartais tapti tikru vyru yra labai sudėtinga. Medicinos ekspertai pasakys jums, kad biologine prasme berniukas laikomas vyru, kai jo lytiniai orgnai pradeda atlikti visas funkcijas. Kiti paskys, kad vaikas tampa vyru tik tuom...
parašė Aš Vyras
0

 
 
Kaip reaguoti į kritiką

5 naudingiausi patarimai apie tai, kaip reaguoti į kritiką!

Nusiraminkite, nusišypsokite ir viską gerai apmąstykite… Pažvelkime tiesai į akis: nesvarbu, kalbėsime apie meną ir su juo susijusias pastangas arba apie elementariausius dalykus, pavyzdžiui, kvėpavimą ir nuova...
parašė Aš Vyras
0

 

 
Nykstantis menas būti džentelmenu

Nykstantis menas: 7 paprasti būdai būti džentelmenu

Šiandieninėje „greitaeigėje“ kultūroje galantiškumas tapo praktiškai nematomas/išnyko… Riteriškumo, kilnumo ir kiti laikai jau seniai praėjo… Tweet
parašė Faustas
3

 
 
Vyriškas tvirtumas

Apie vyrišką tvirtumą!

Kai vyras klausia, kaip jam išspręsti kokį nors sudėtingą klausimą, pavyzdžiui, mesti rūkyti, verta jo pasiteirauti: „Tau kokį būdą pasiūlyti: vyrišką ar moterišką?“. „Aišku, kad vyrišką“ – atsa...
parašė Vytautas
0

 
 
Autoritetas

Autoritetas egzistuoja tik prote ir nėra privalomas!

Autoritetas. Įprasta šį žodį vartoti pakankamai siaura prasme, turint galvoje tik iškilius žmones ar tiesiog žmones, išsiskiriančius iš kitų. Tačiau šitos sąvokos esmė persekioja mus kiekviename žingsnyje ir re...
parašė Aš Vyras
0

 




0 Komentarų


Pakomentuok pirmas!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*