Galia ir Pinigai

gegužės 31, 2010

Valdyk baimes

Ką dar rašė »
Parašė: Aš Vyras
Valdyk baimes

Vieną kartą gerbiamas Markas Tveinas pasakė: „Drąsa – baimės valdymas ir pasipriešinimas jai, o ne baimės nebuvimas“. Tikriausiai nesugalvotume geresnio posakio. Mes nuolat susiduriame su baimėm, pvz. dėl kažkokio spontaniško įvykio arba ilgalaikių dvejonių dėl savo ekonominės padėties. Baimė tarsi smaugia ir stabdo tavo asmeninį tobulėjimą, nes tu bijai žengti į nežinomybę, pvz. pakeisti darbą, o gal net draugus ir panašiai… Valdyk baimes ir mes šiame straipsnyje stengsimės Tau padėti!

Mažuma išmoko valdyti šią emociją (taip, tai tik emocija, kurios galima atsikratyti), tačiau dauguma brandžių vyrų vis dar gyvena nuolat bijodami kažko. Smagiausia žinia ta, jog yra būdų suvaldyti baimę ir mes juos tuoj pat panagrinėsime:

Pažink savo priešą

Norėdamas kontroliuoti ar netgi įveikti baimę, tu privalai iš pradžių sužinoti, kas tai yra. Baimės emocija kyla dėl kelių priežasčių: hormonų bei neurocheminių procesų smegenyse. Smegenyse slypi baimės šaknys!.

Kai tik hormonai pradeda keliauti Tavo organizmu, suveikia organizmo gynybinis mechanizmas: didėja adrenalino ir kortizolio kiekis , dažnėja pulsas ir kvėpavimas. Tokia reakcija dažniausiai įvyksta, kai mes susiduriame su netikėta situacija, pvz. muštynėmis, kai tenka spręsti: bėgt ar muštis… Minėti simptomai trunka kelias sekundes ar minutes ir to pilnai pakanka sprendimui priimti, ko pasekoje mes arba bėgam, arba mušamės. Bet kokiu atveju mes nusprendžiame tai akimirksniu!

Kaip manai, kas vyksta organizme, kai baimės objektas netikras? Kas, jei situacija paprasčiausiai yra vaizduotės vaisius? Tokiu atveju daugumai žmonių adrenalinas ir visi kiti požymiai (kvėpavimas, padažnėjęs pulsas) išlieka ilgiau, ko pasekoje mes jaučiame didesnį stresą ir tarsi „perdegame“, jaučiame neįtikėtiną nuovargį ir stiprią apatiją.

Mylėk savo priešą

Kitas savo baimių įveikimo etapas – beprotystė, nes tau reikia įsimylėti savo baimes. Skamba nesveikai? Tačiau viskas labai racionalu! Įsimylėjimas šiuo atveju – simptomų atpažinimas ir baimės pripažinimas, žinojimas, jog baimė yra ir savo proto koncentravimas į tai.

Paversk savo baimę į mažą eksperimentą! Kai pradėsi jausti susijaudinimą ir nerimą, padaryk sąmoningą veiksmą: skirk momentą sau, pasakyk „Tai prasideda. Aš pradedu bijoti“. Pripažindamas baimę ir būdamas su ja tu galiausiai suvoksi kaip ją valdyti.

Užkariauk savo priešą

Baimės užkariavimas nėra baimės sunaikinimas! Kai Tu ką nors užkariauji, tu tampi užkariauto objekto valdovu ir kontroliuoji jį. Niekam ir niekada nepavyks visiškai sunaikinti baimę, tad kam tau veltui eikvoti laiką bei jėgas? Baimė – tavo apsaugos mechanizmo dalis, patinka tau tai, ar ne… Taigi, remdamiesi tuo, jog iki galo nugalėti baimę neįmanoma, mes žemiau pateikiam kelis praktinius patarimus, kaip galima būtų išvengti progų, kai baimė gali netikėtai užimti kvapą:

Kelkis: daugelį žmonių panikos priepuoliai ištinka rytais, kai jie būna lovoje. Užkirsk kelią baimei ir kelkis laiku. Negulėk ilgai lovoje rytais. Nėra tinkamesnės vietos baimei, negu patalai. Naktį tavo protas ilsisi ir jeigu nuo pat ryto, kai kūnas vis dar atsipalaidavęs, tu pradėsi galvoti apie blogus dalykus, diena nueis šuniui ant uodegos.

Geriau atsikelk, perskaityk laikraštį, įsijunk televizorių ir įsitikink, jog aplink tave verda labai judrus gyvenimas. Apsirenk, išeik į lauką. Stebėk veiksmą, kuris nė akimirkai nesustoja. Veiksmas, darbų darymas verčia tave koncentruotis į svarbesnius dalykus, negu baimė, kuri tiesiog tampa mažu šlykščiu padarėliu, kuris niekam nerūpi.

Mankštinkis: išjudink kaulus, kad kraujas pripildytų kiekvieną tavo kūno dalelę. Padaryk pritūpimus, atsispaudimus, kilnok svarmenis arba tiesiog išeik pasivaikščioti su šuniuku (jei turi tokį). Patikėk, mankšta tikrai daro stebuklus! Treniravimasis pakeičia „baimės hormonus“ tavo kūne į tuos hormonus, kurie skatina ląstelių atsinaujinimą, suteikia energijos ir stiprybės ilgesniam laikui.

Dainuok arba švilpauk: išsirink mėgstamiausią melodiją ir tiesiog niūniuok arba švilpauk ją. Tai tiesiog kitas būdas kontroliuoti kvėpavimą ir nuraminti save..

Gyvenk čia ir dabar: tai padės tau atsikratyti nemalonių minčių; „Šią akimirką nėra jokių problemų, kurias turėčiau išspręsti“, “ Svarbiausiai dalykas, kurį šiuo metu galiu patirti – atsipalaidavimas“. Garsus tokių frazių kartojimas privers Tave susikoncentruoti į darbus ir nukreipti dėmesį nuo blogų dalyk, kurie tikriausiai net neįvyks!

Mąstyk  pozityviai: kartais labai naudinga prisiminti praeities  įvykius, pvz. prieš svarbų susitikimą arba prezentaciją. Tai puikus būdas nuvyti visus  drugelius. Tavo atmintyje turėtų suktis vien geri sandėriai, sėkmingi pokalbiai bei pasiekimai ir nėra jokių kliūčių vėl viską pakartoti ir pasiekti gerų rezultatų.

Turbūt pats esi girdėjęs, kaip kiti žmonės prieš svarbius gyvenimo įvykius sau garsiai kartodavo: „Aš su šituo susitvarkysiu“ arba „Aš žinau apie tai daugiau, nei bet kas kitas“. Pozityvus mąstymas bei savęs nuteikimas atitraukia tave nuo gyvuliško reflekso stresuoti (greitas kvėpavimas, šaltos rankos) ir nukreipia tave į intelekto pusę, ko pasekoje tu paprasčiausiai nusiramini.

Maistas ir baimė: suvalgyk ką nors paprasto, pvz. skrudintos duonos su apelsinų sultimis arba sugraužk morką. Labai sunku bijoti, kai kažką valgai, ypač kai į tavo kraujotaką patenka cukrūs ar kitos maistinės medžiagos.

Tai nėra sutapimas, jog baimės ar nerimo apimti žmonės pradeda valgyti be jokio saiko. Sveikas maistas energizuoja, atgaivina ir nuramina, tačiau yra akivaizdi problema – maisto perteklius, tačiau apie tai pakalbėsime kituose straipsniuose.

Kalbėkis su savimi: tai ta dalis, kai tu „įsimyli“ baimę. Pasakyk sau pačius standartiškiausius faktus apie baimę, gyvenimą ir dabartinę tavo situaciją. Štai keletas patarimų, ką galima būtų kalbėti/galvoti:

I – Kai tu bijai ir nerimauji dėl to, ko šiuo metu neturi, ypač pinigus, nuosavybę ar prestižą, galvok apie tai, ką tu jau turi: nuostabią šeimą, ištikimą šunį, rūpestingus draugus, įdomų darbą ir nuostabius tėvus. Sąrašas vis pildosi ir pildosi ir su lyg kiekvienu punktu baimė vis blanksta ir silpnėja.

II – Atmink ir sakyk sau, jog baimė neduoda jokio pelno arba pranašumo, ji nesuteikia jokio malonumo ir joje nėra jokios išminties.

III – Kai tave kamuoja baimė dėl to, jog Tau atrodo, kad gyvenimas praėjo veltui, sudaryk visų gerų dalykų, kuriuos tu kadaise padarei, sąrašą ir leisk sau vėl pasididžiuoti tais dalykais.

IV – Nuolat kartok sau, jog Tu esi savo kūno ir proto šeimininkas. Tik Tu gali kontroliuoti baimę ir padaryti ją savo vergu. Niekada netapk savo baimių vergu, ypač kai jos pradeda kenkti tavo draugams arba šeimai.

V – Gerai ilsėkis. Beveik neįmanoma jaustis saugiai, kai tu esi pavargęs arba išsigandęs.

VI – Pabandyk visus sakinius, kuriuose yra neigiamą prasmę turinčių žodžių arba žodžių su priešdėliu (ne-), pakeisti teigiamais sakiniais, kuriuose nėra žodžių su priešdėlu (ne-), pvz.: „Šiandien labai pavargau, o darbe taip ir nepadariau svarbiausio darbo“ galima būtų pakeisti į „Šiandien aš gerai pailsėsiu, o tą svarbų darbą padarysiu rytoj„, „niekur nespėju, mane viskas erzina ir jaučiuosi išsekęs“ į „Man reikia šiek tiek sulėtinti tempą, pagalvoti ir gerai praleisti laisvalaikį, pvz. spa centre„.

Yra toks dalykas, vadinamas NLP (NeiroLingvistinis Programavimas) ir viena jo dalių aiškina apie žmogaus žodžių ir sakinių daromą įtaką žmogaus elgsenai bei gyvenimui. Nuolatos kartojami neigiamą atspalvį turintys žodžiai sukelia tokias pasekmes kaip: apatija, valios silpnėjimas, stresas, nuovargis ir t.t.. Na ir savaime suprantama, jog teigiamą energiją teikiantys žodžiai motyvuoja ir suteikia energijos.

Stebėk, kokie žodžiai sukelia tau teigiamas arba neigiamas asociacijas ir stenkis vartoti kuo daugiau pozityvių posakių ir frazių. Net juokaudamas, jog esi nevykėlis arba nemokša tu gali pakeisti savo gyvenimo kryptį. Skamba keistai ir galbūt tu apie tai dar niekad negirdėjai, bet žodžiai tikrai turi galią.

Išbandyk šiuos paprastus patarimus! Turint omenyje, jog alternatyva – stresas, nuovargis, baimė ir irzlumas, mūsų manymu, tikrai verta pabandyti kažką pakeisti! Valdyk baimes, kitaip jos gali užvaldyti Tave!






 
 

 
Kas yra Dan Bilzerian

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai?

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai? Na, pradėkime nuo to, kad šis vyrukas neturi jokių stabdžių ir gali leisti sau praktiškai bet ką, pavyzdžiui, numesti nuo namo stogo visiškai nuogą porno...
parašė Pipiriukas
16

 
 
9 sunkiausi vyriškumo išbandymai

9 sunkiausi vyriškumo išbandymai (iniciacijos ritualai)!

Kartais tapti tikru vyru yra labai sudėtinga. Medicinos ekspertai pasakys jums, kad biologine prasme berniukas laikomas vyru, kai jo lytiniai orgnai pradeda atlikti visas funkcijas. Kiti paskys, kad vaikas tampa vyru tik tuom...
parašė Aš Vyras
0

 
 
Kaip reaguoti į kritiką

5 naudingiausi patarimai apie tai, kaip reaguoti į kritiką!

Nusiraminkite, nusišypsokite ir viską gerai apmąstykite… Pažvelkime tiesai į akis: nesvarbu, kalbėsime apie meną ir su juo susijusias pastangas arba apie elementariausius dalykus, pavyzdžiui, kvėpavimą ir nuova...
parašė Aš Vyras
0

 

 
Nykstantis menas būti džentelmenu

Nykstantis menas: 7 paprasti būdai būti džentelmenu

Šiandieninėje „greitaeigėje“ kultūroje galantiškumas tapo praktiškai nematomas/išnyko… Riteriškumo, kilnumo ir kiti laikai jau seniai praėjo… Tweet
parašė Faustas
3

 
 
Vyriškas tvirtumas

Apie vyrišką tvirtumą!

Kai vyras klausia, kaip jam išspręsti kokį nors sudėtingą klausimą, pavyzdžiui, mesti rūkyti, verta jo pasiteirauti: „Tau kokį būdą pasiūlyti: vyrišką ar moterišką?“. „Aišku, kad vyrišką“ – atsa...
parašė Vytautas
0

 
 
Autoritetas

Autoritetas egzistuoja tik prote ir nėra privalomas!

Autoritetas. Įprasta šį žodį vartoti pakankamai siaura prasme, turint galvoje tik iškilius žmones ar tiesiog žmones, išsiskiriančius iš kitų. Tačiau šitos sąvokos esmė persekioja mus kiekviename žingsnyje ir re...
parašė Aš Vyras
0

 





  1. Dainius

    Prie mankštos punkto galiu pridėti tai, kad mūsų smegenys gali priimti ribotą informacijos kiekį ir tai galima labai sėkmingai išnaudoti kovojant tiek su nerimu, tiek apskritai su stresu. Jei stresuojate ar nerimaujate, smegenys atlieka tam tikrą nervinę veiklą aktyviai, tačiau jei pradedate aktyviai judėti, ypač dirba kojų raumenys, kurie yra stambūs ir dėl to nusiunčia nemažai impulsų smegenų apdorojimui, smegenys nebegali dirbti pasidalinusios ir silpnesnius impulsus, pvz. stresą, tiesiog susilpnina arba išjungia ir šitas efektas išlieka dar kurį laiką (gan ilgą) po fizinio krūvio nutraukimo. Todėl jei dėl kažko labai pergyvenate labai naudinga užsiimti aktyvia fizine veikla ir tik po to grįžti prie problemos, nes protas prablaivės gerokai.


  2. virgis

    nera lengvesnio budo nugaleti priesa, kaip su juo susidraugauti.
    Visi priesai mus puola is meiles mums, nes neturi to ka turime mes….
    dometis jo tikslais jam to nezinant (snipineti) ;)))))) tai pats nuostabiausias moteru uzsiemimas. del to joms nebutina buti stiprioms fiziskai. jos turi daugiau koziriu (neskaitant grozio) dar turi ir silpnybe, trapuma, svelnuma, supratima, isklausymo dovanas



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*