Galia ir Pinigai

balandžio 7, 2013

Pagrindinė sėkmės paslaptis – maži žingsniai!

Ką dar rašė »
Parašė: Faustas
Pagrindinė sėkmės taisyklė - mažų žingsnių teorija

Pagrindinė sėkmės paslaptis neatskleidžiama per mūsų skubėjimą. Mes skubame, lekiame, gyvenimo tempas greitėja ir įprotis brautis pirmyn pametus galvą tampa norma. Mes norime, kad viskas vyktų greitai ir pagal mūsų pageidavimus: laimė – dabar, sėkmė – šiandien, sveikata ir amžina meilė taip pat komplekte.

Tačiau problema tame, kad realybė neskuba įsiklausyti mūsų ultimatumų ir gyvenimas nesikeičia veikiamas vien mūsų norų. Išmokti maratono bėgiko kantrybės ir ištvermės pavyksta toli gražu ne kiekvienam.

„Kame reikalas? Kodėl aš daužausi kaip žuvis į ledą, o rezultato vis nėra? Galbūt aš dirbu nepakankamai įtemptai arba esu per daug tingus? Galbūt aš apskritai judu netinkama kryptimi arba kažką darau neteisingai?“ – tokių klausimų kyla kiekvienam.

Sunkus darbas ir disciplina neabejotinai yra labai vertingi bandant pakeisti mūsų gyvenimą ir pasiekti užsibrėžtus tikslus! Tačiau kartais netgi darbštumo ir atkaklumo neužtenka laukiamiems rezultatams gauti.

Viena didžiausių kliūčių – efektyvios strategijos nebuvimas.

Taip jau susiklostė, kad mes stengiamės pasiekti kaip įmanoma daugiau per kuo trumpesnį laiko tarpą, o toks nekantrumas dažnai veda į nusivylimą ir nesėkmę. Būtent todėl tiek daug žmonių patys sau užsibrėžia tikslų per Naujuosius metus ir po 2-jų mėnesių mato visų savo pokyčių užuomazgų žlugimą.

Kartais mes netgi nesugebame žengti pirmo žingsnio, nes mūsų svajonės, tikslai ir norai atrodo tokie svarūs, tokie grandioziniai ir tokie nepasiekiami, kad mes pasiduodami net nepradėję. Tai labai panašu į situaciją, kuomet žmogus stovi kalno papėdėj ir žiūri į viršūnę bei suvokia, kad jis ten niekuomet neužkops. Prasideda svajonės apie stebuklingą lėktuvą, kuris užkels jį į viršūnę ir kiti fantastiniai scenarijai. Tačiau žmogui tereikia pažiūrėti sau po kojomis, žengti pirmą žingsnį ir paaiškėja, kad ne viskas yra taip baisu ir neįvykdoma.

Mažų žingsnių strategija – tai, ko verta mokytis!

Sėkmės paslaptis - maži žingsniai

Mažų žingsnelių strategija gali būti taikoma keičiant bet kurią mūsų gyvenimo sritį: pradedant darbo reikalais ir baigiant savo verslu, išsilavinimu, svorio metimu arba sveikatos stiprinimu, naudingų įpročių ugdymu ir t.t.

Kaip išmokti žengti mažus žingsnius? Tai gali būti paprasčiausia ir tuo pačiu metu efektyviausia strategija, nuvesianti mus į sėkmę.

Gebėjimas suskaidyti sudėtingus darbus į mažus žingsnelius/užduotis ir jų įvykdymas – tai pagrindinė jūsų tikslų siekimo paslaptis

Ir visiškai nesvarbu, kokie dideli yra Jūsų tikslai. Praktiškai visi sėkmingiausi žmonės pasakys Jums, kad jie pasiekė savo lygį tik šios metodikos dėka. Jie pelno mažą pergalę ir po jos žengia mažą žingsnelį į priekį.

Kas yra mini pergalė?

Mini pergalė yra reali, greitai pasiekiama, nedidelė stambaus tikslo dalis. Jūsų mikrokovos kis priklausomai nuo konkretaus ketinimo, terminų ir motyvacijos. Nagrinėjama strategija veikia dėka to, kad mes sugebame pamatyti, jaučiame progresą ir tam nereikia neįtikėtinų laiko sąnaudų. Mes jaučiame pasitenkinimą įvykdydami pareigą ir vedami jau naujo įkvėpimo siekiame pereiti prie kito mini tikslo. Mes naudojame nedidelius pasisekimus kaip laiptelius, vedančius į didžius darbus.

Nepaisant to, kad mes dar nepasiekėme savo globalaus tikslo, mes nebejaučiame moralinių skausmų, kuriuos gali sukelti nesugebėjimas siekti tikslo, mūsų bejėgiškumas prieš aplinkybes. Vietoj to mes jaučiame pasitenkinimą kiekvienos pergalės, kiekvieno žingsnelio link viršūnės metu. Jaučiate skirtumą?

Keletas pavyzdžių:

Sveikata ir mažų žingsnių strategija

Norite būti sveikas ir gyventi aktyviai? Jūs iškerpate iš žurnalo savo dievaičio/dievaitės nuotrauką, įsivaizduojate savo naują, raumeningą arba liekną kūną, po to žiūrite į veidrodį ir… neriate į depresiją pamatę skirtumą… Misija neįvykdoma. Pabaiga.

Geriau būtų taikyti mažų žingsnelių strategiją ir suskirstyti jūsų globalų tikslą į paprastas ir suvokiamas atkarpas:

  • Pasistenkite lieknėti 1 kg kiekvieną mėnesį, o ne iškart 20 per metus.
  • Pakeiskite vieną maisto vartojimą vaisiais arba pasidarykite sau vieną vegetarinę dieną per savaitę, gerkite paprastą vandenį vietoj visų tų saldintų ir putojančių gėrimų. Minėtas užduotis vykdyti yra kur kas lengviau ir realiau nei, pavyzdžiui, pašalinti nuo savo stalo visą cukrų arba nesveiką maistą – tokie bandymai dažniausiai baigiasi žlugimu jau pirmą savaitę… Na, gal po dviejų.
  • Pasiruoškite 5 km bėgimui, po to 10, po to įveikite pusės maratono distanciją, o ne užsibrėžkite dalyvauti maratone vos pakėlę užpakalį nuo kėdės, įtemptai dirbę ofise 2-3 metus. Sėkmingi bėgikai mėgsta sakyti, kad jie nebėga 26 km, o bėga 1 kilometrą 26 kartus iš eilės.

Karjera ir mažų žingsnių strategija

 Nuolat mokykitės ko nors naujo, tačiau nesirinkite kelių krypčių tuo pačių metu:

  • lankykite tik vienus kursus;
  • lavinkite tik vieną savo gebėjimą, o ne visus tuo pačiu metu;
  • pasistenkite užmegzti renginiuose tik keletą pažinčių, tačiau tos pažintys turėtų būti kur kas geriau suvokiamos ir, sakykime, asmeniškesnės.

Produktyvumas ir mažų žingsnių strategija

Visi mes norime būti organizuotesni ir spėti atlikti daugiau darbų, tačiau jeigu mes tuo pačiu metu stengiamės susitvarkyti ofise, išnešti visą šlamštą iš namų ir taip pat pakeisti visą savo darbo organizavimą, dažniausiai pralaimime visuose frontuose ir viskas vėl grįžta į savo dulkėtas vietas.

Skirkime dėmesį iš pradžių vienai užduočiai arba įpročiui ir tokiu būdu padidinkime mūsų sėkmės tikimybę. Pirmiausia užbaikite vieną projektą, po to pridėkite dar vieną pakeitimą, laikui bėgant – dar vieną ir jūs nustebsite, kad labai greitai bus sunku atpažinti gyvenimą:

  • išsirinkite užduočių organizavimo būdą ir pripraskite taikyti būtent jį;
  • susitvarkykite spintą: sutvarkykite daiktus, kompaktus arba žurnalus;
  • patraukite nereikalingus daiktus nuo darbo arba virtuvės stalo;
  • susitvarkykite savo pašto dėžutę;
  • įpraskite daiktus laikyti jiems skirtose vietose;
  • skaitykite arba mokykitės valandą per dieną;

Mažų žingsnių strategija pravers praktiškai visuose gyvenimo srityse, siekiant bet kokio tikslo. Tiesiog žingsniuokite mažais žingsneliais, džiaukitės kiekviena mini pergale ir patys net nepastebėsite, kaip greitai ir lengvai pasieksite viršūnę. Atminkite, kad žengti minėtus žingsnelius niekada nevėlu, nėra jokio amžiaus apribojimo, tad pirmyn!






 
 

 
Kas yra Dan Bilzerian

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai?

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai? Na, pradėkime nuo to, kad šis vyrukas neturi jokių stabdžių ir gali leisti sau praktiškai bet ką, pavyzdžiui, numesti nuo namo stogo visiškai nuogą porno...
parašė Pipiriukas
16

 
 
9 sunkiausi vyriškumo išbandymai

9 sunkiausi vyriškumo išbandymai (iniciacijos ritualai)!

Kartais tapti tikru vyru yra labai sudėtinga. Medicinos ekspertai pasakys jums, kad biologine prasme berniukas laikomas vyru, kai jo lytiniai orgnai pradeda atlikti visas funkcijas. Kiti paskys, kad vaikas tampa vyru tik tuom...
parašė Aš Vyras
0

 
 
Kaip reaguoti į kritiką

5 naudingiausi patarimai apie tai, kaip reaguoti į kritiką!

Nusiraminkite, nusišypsokite ir viską gerai apmąstykite… Pažvelkime tiesai į akis: nesvarbu, kalbėsime apie meną ir su juo susijusias pastangas arba apie elementariausius dalykus, pavyzdžiui, kvėpavimą ir nuova...
parašė Aš Vyras
0

 

 
Nykstantis menas būti džentelmenu

Nykstantis menas: 7 paprasti būdai būti džentelmenu

Šiandieninėje „greitaeigėje“ kultūroje galantiškumas tapo praktiškai nematomas/išnyko… Riteriškumo, kilnumo ir kiti laikai jau seniai praėjo… Tweet
parašė Faustas
3

 
 
Vyriškas tvirtumas

Apie vyrišką tvirtumą!

Kai vyras klausia, kaip jam išspręsti kokį nors sudėtingą klausimą, pavyzdžiui, mesti rūkyti, verta jo pasiteirauti: „Tau kokį būdą pasiūlyti: vyrišką ar moterišką?“. „Aišku, kad vyrišką“ – atsa...
parašė Vytautas
0

 
 
Autoritetas

Autoritetas egzistuoja tik prote ir nėra privalomas!

Autoritetas. Įprasta šį žodį vartoti pakankamai siaura prasme, turint galvoje tik iškilius žmones ar tiesiog žmones, išsiskiriančius iš kitų. Tačiau šitos sąvokos esmė persekioja mus kiekviename žingsnyje ir re...
parašė Aš Vyras
0

 




0 Komentarų


Pakomentuok pirmas!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*