Galia ir Pinigai

birželio 12, 2013

Ką daryti santykiuose su žmonėmis ir savimi?

Ką dar rašė »
Parašė: Henrikas
Ką daryti santykiuose su žmonėmis ir savimi

Šeima – tai ne vien kraujo ryšys. Šeima – tai žmonės, esantys jūsų gyvenime ir vertinantys tai, kad Jūs esate jų gyvenimuose – tie, kas skatina jus tobulėti bei tie, kas ne vien priima jus tokius, kokie esate dabar, bet ir suvokia, kuo jūs norite būti. Šie žmonės – tikroji jūsų šeima – tie, kas iš tiesų yra svarbūs.

Dauguma žemiau minimų temų mums yra gerai žinomos, tačiau kažkodėl mes nesilaikome elementariausių taisyklių, nepaisom akivaizdžių tiesų, o po to stebimės, kad santykiai žlunga, draugai tampa priešais, pagalbos sulaukiame iš tų, iš kurių tikrai jos nesitikime… Kodėl?

Pabandykime šiek tiek pasikartoti mums gerai žinomas tiesas apie santykius. Ką reikėtų daryti santykiuose su žmonėmis ir pačiu savimi!?

Išsilaisvink nuo neigiamų žmonių

Leiskite laiką su gerai žmonėmis, su protingais, bendraminčiais ir teigiamais. Santykiai (bet kokie) turi pagelbėti jums, o ne traumuoti. Naudinga atsidurti toje aplinkoje, tų žmonių apsupty, kokiu ir pats norite tapti. Rinkis draugus, kuriuos pažinodamas galėsi didžiuotis, žmones, kuriais žaviesi pats, kurie myli ir gerbia tave. Šie žmonės praskaidrins tavo dieną vien būdami šalia. Gyvenimas per trumpas, kad leistum jį su žmonėmis, siurbiančiais iš tavęs džiaugsmą ir laimę. Kuomet išsilaisvinsi nuo neigiamų žmonių, tu pasijusi SAVIMI, o būti savimi – tai vienintelis geras būdas gyventi.

Paleisk tuos, kurių jau „nebėra“

Liūdna tiesa tame, kad yra žmonių, kurie bus šalia tik tol, kol tu turėsi kažką naudingo jiems. Kai tik neteksi kažko, kas jiems teikia naudos, jie išeis. Gera žinia ta, kad jeigu galų gale aptiksi tokių žmonių, tu galėsi juos „išravėti“ iš savo gyvenimo bei daugiau dėmesio skirti žmonėms, kuriais pasitiki. Mes retai netenkame draugų ir mylimųjų. Tiesiog mes pamažu išsiaiškiname, kurie iš jų yra tikri. Jeigu žmonės tave palieka, pagalvok… Gal geriau juos paleisti… Tavo likimas niekuomet nesiejamas su tais, kurie tave palieka. Tai nereiškia, kad jie yra blogi žmonės; tai reiškia, kad jų vaidmuo tavo gyvenime jau suvaidintas.

Suteik progą kitiems, kurių dar (tikėtina) nepažįsti

Kuomet žvelgi į žmogų, atmink, kad kiekvienas turi savo istoriją. Kiekvienas pergyveno kažkurį gyvenimo etapą, kuris juos pakeitė, privertė paaugti (fiziškai, dvasiškai ir t.t.). Kiekvienas sutiktas gatvėje veidas atspindi istoriją, ne ką mažiau įtikinamą ir sudėtingą nei tavoji. Taip jau yra, kad savo gyvenime tu nesutinki paprastų ir eilinių žmonių. Jeigu suteiksi jiems progą, bet kuris pasiūlys ką nors neįtikėtino. Vertink naujų santykių galimybę, paleisk tuos, kurie nenori būti su tavimi. Pasikliauk savo sprendimu. Priimk naujus santykius, nors ir žinai, kad žengi į nežinomą teritoriją. Būk pasiruošęs mokytis, būk pasiruošęs iššūkiams ir būk pasiruošęs sutikti tą, kas vieną diena galės pakeisti tavo gyvenimą amžiams.

Pagarba ir gerumas

Elkis su kitais pagarbiai, netgi su tais, kurie yra nemandagūs. Ne todėl, kad tai yra gerai, o todėl, kad geras esi tu. Nėra jokių reikalavimų arba žmonių grupių, kurie turi būti privalomai gerbiami. Bendrauk su kitais tiek pat pagarbiai, kiek bendrautum su savo seneliu ir būk toks pats kantrus, koks būtum su savo jaunesniuoju broliu. Žmonės pastebės tavo gerumą.

Priimk žmonės tiesiog tokius, kokie jie yra

Dažniausiai neįmanoma jų pakeisti, o bandyti – nemandagu. Tiesiog apsaugok save nuo nereikalingo streso. Geriau ne keisk, o palaikyk juos, parodyk įdomių pavyzdžių.

Padrąsink kitus ir pasidžiauk kartu su jais

Suvokdamas, kokie įdomūs žmonės tave supa, atsidursi labai geroj erdvėj – produktyvioje, aktyvioje, ramioje pozicijoje. Džiaukis dėl tų, kurie progresuoja. Pasidžiauk jų pergalėmis kartu su jais. Būk dėkingas už jų palaikymą… Dėkok atvirai. Ką sėsi, tą ir pjausi, todėl žmonės, kuriuos padrąsini ir palaikai, vieną dieną galės tave išgelbėti arba paremti sunkią akimirką.

Būk tobulai netobulu savimi

Šiame pasiutusiu ritmu judančiame pasaulyje, kuriame stengiamasi suskaldyti visuomenes į mažas interesų grupes (skaldyk ir valdyk), svarbu išsaugoti save… Svarbu būti savimi. Kuomet iš tavęs juokiasi, kad esi kitoks, gali pasijuokti iš jų, nes jie yra vienodi.

Leisk daugiau laiko su tais, kurie verčia tave šypsotis ir mažiau – su tais, prieš kuriuos nevalingai elgiesi kitaip, būni ne savimi, stengiesi sudaryti kažkokį neaiškų įspūdį. Būk netobulai tobulas! Negali būti tobulas visiems. Esi tobulas tik tiems keletui žmonių, kurie skyrė laiko pažinti tave, pamilti tavo tikrąjį „aš“. Būtent tavo netobulai tobulas „aš“ – tai, kas jiems patinka.

Atleisk ir judėk toliau

Negyvenk nekęsdamas. Priešingu atveju nukentėsi labiau už tuos, kurių nekenti. Atleidimas – tai ne „Tai, ką tu man padarei – priimtina“. Tai „Aš neleisiu tam, ką tu man padarei, sugriauti mano laimės amžiams“. Atleidimas – tai priemonė. Tai nereiškia, kad tu trini praeitį arba pamiršti tai, kas nutiko.

Atleidinėdamas atsikratysi apmaudo ir skausmo, ir vietoj to išmoksi darytis išvadas bet kuriose situacijose bei gyventi gerai. Atmink: kuo mažiau laiko tu švaistysi nekęsdamas tave įskaudinusių žmonių, tuo daugiau laiko turėsi mylėti tuos, kurie myli tave.

Kiekvieną dieną daryk kažką vardan kitų

Maži darbai, smulkmenos, praktiškai „nepastebimi“ dalykai kartais okupuoja didžiausias žmonių širdžių dalis. Tu negali būti viskuo visiems, tačiau gali tapti viskuo keliems. Nuspręsk, kas yra tie žmonės ir atitinkamai su jais elkis.

Būk atidus, stebėk, kas yra tikrieji tavo draugai

Gyvendami suvokiame, kad draugų skaičius nesvarbus. Svarbu – tikrieji draugai. Atmink: gyvenimas – tai savotiškas vakarėlis. Tu pakvieti daugybę žmonių, kai kurie išeina anksčiau, kai kurie šėlsta visą naktį, kai kurie juokiasi kartu su tavimi, kai kurie – iš tavęs ir kai kurie pasirodo labai vėlai. Tačiau pabaigoje, po visų linksmybių, lieka tik keletas tų, kurie padeda tau sutvarkyti visą betvarkę. Dažniausiai būna taip, kad lieka tie, kurie net nedarė betvarkės. Tie žmonės ir yra tikrieji tavo draugai. Jie yra svarbiausi.

Visuomet būk ištikimas

Tikroji meilė ir tikroji draugystė – tai ne buvimas visuomet kartu it neišskiriamos pusės. Tokie santykiai (meilė, draugystė) – tai ištikimybė netgi būnant ne kartu. Kalbant išskirtinai apie santykius ir ėjimus „į kairę“: išlikti ištikimam – tai ne variantas, o prioritetas! Ištikimybė – viskas.

Palaikyk geresnį ryšį su žmonėms, kurie tau yra svarbūs

Žmonių santykiuose atstumas matuojamas ne kilometrais, o prieraišumu, atsidavimu. Juk du žmonės gali būti visai šalia, tačiau juos skirs kilometrai. Todėl neignoruok tų, kurie tau rūpi, kadangi rūpesčio stoka žeidžia stipriau nei piktažodžiavimas. Atmink: tau nereikia tam tikro skaičiaus draugų; reikia tik draugų, dėl kurių gali būti tikras! Skirti dėmesio šiems žmonėms – prioritetas.

Laikykis savo žodžio ir sakyk tiesą

Jeigu sakai, kad kažką atliksi – ATLIK! Jeigu sakai, kad kažkur būsi – BŪK TEN! Jeigu sakai, kad kažką jauti žmogui – BŪK SĄŽININGAS! Jeigu negali, neatliksi, nebūsi – NEMELUOK! Visuomet geriau sakyti tiesą. Nežaisk žaidimų su žmonių galvomis ir širdimis. Nekalbėk tų „pusiau tiesų“ ir nesitikėk, kad žmonės pasitikės tavimi, kai paaiškės visa tiesa. Atmink, kad meilė ir draugystė – tai ne kančia. Melavimas, apgavystės, išdavystės, žaidimai žmonių jausmai ir emocijomis – tai kančia. Niekuomet nežaisk kitų jausmais vien todėl, kad nesi tikras dėl savųjų. Būk atviras ir sąžiningas.

Atiduok tai, ko nori gauti

Nesitikėk to, ko nesi pasiruošęs atiduoti. Pradėk taikyti „auksinę“ taisyklę. Nori meilės – mylėk. Nori draugų – būk draugiškas. Nori pinigų – suteik vertę. Ši taisyklė veikia ir yra (lyginant) gan paprasta.

Sakyk, ką galvoji ir galvok, ką sakai

Pasakyk žmonėms informaciją, kurios jiems reikia, o ne tikėkis, kad jie žinos nežinomą. Informacija – tai alyva, kurios dėka veikia komunikacijos variklis. Komunikuok atvirai. Nebandyk skaityti kitų žmonių minčių ir neversk jų daryto to paties. Dauguma problemų (didelių ir mažų) šeimose, santykiuose, draugystėje, verslo santykiuose prasideda nuo blogos komunikacijos.

Leisk kitiems priimti jų pačių sprendimus

Neteisk kitų remdamasis sava praeitimi/patirtimi. Jų gyvenimas skiriasi nuo tavojo. Kas yra gerai vienam asmeniui, nebūtinai bus gerai kitam. Kas vienam gali pakenkti, kito gyvenimą gali pagerinti. Leisk žmonėms priimti jų pačių sprendimus, leisk jiems klysti. Ir niekuomet nesakyk: „Aš juk sakiau, o tu neklausei…“

Mažiau klabėk, daugiau klausykis

Geriausias patarimas – mažiau patarimų. Žmonėms nereikia daugybės patarimų, jiems dažniausiai reikia klausytojų ir šiek tiek pozityvaus palaikymo. Jie jau žino tai, ką nori sužinoti. Jiems tiesiog reikia laiko pagalvoti, pabūti ir atsikvėpti bei pratęsti savo kelionę ieškant atsakymų.

Pasilik sau visus savo pagražintus argumentus

Kad tu būtum teisus, kažkas nebūtinai privalo būti neteisus. Yra daugybė kelių, vedančių į tai, kas vadinama tiesa.

Ignoruok nekonstruktyvius ir žeidžiančius komentarus

Niekas neturi teisės tavęs teisti. Gal jie ir girdėjo tavo istorijas, tačiau jie nežino, ką tau teko patirti. Ką bedarytum, vis vien atsiras kitaip galvojančių. Reikia susitelkti ir daryti tai, kas yra teisinga tavo manymu. Ką daugelis žmonių sako ir galvoja apie tave – visiškai nesvarbu. Svarbu tai, kaip tu pats jautiesi.

Atkreipk dėmesį į savo paties santykius su savimi

Vienas skausmingiausių gyvenimo dalykų – prarasti save per daug mylint kitus, užmiršti, kad ir tu esi ypatingas. Kada buvo paskutinis kartas, kai kas nors sakė, kad myli tave tokį, koks esi ir kad tai, ką tu galvoji ir jauti – svarbu? Kada buvo paskutinis kartas, kai kas nors pasakė, kad tu gerai padirbėjai arba nuvedė tave kur nors vien todėl, kad jam tai teikia laimės – kad tu esi ten. Kada buvo paskutinis kartas, kai „kas nors“ buvai TU?


 
 

 
Vyro moters gyvenimo suvokimas

Kodėl skiriasi vyrų ir moterų gyvenimo suvokimai?

Tik po pirmų metų bendro gyvenimo su žmona pradėjau suvokti, kad skirtumai tarp mūsų apibūdinami ne tik išoriniais skirtumais, auklėjimu ir asmeniniais pasirinkimais. Tikriausiai, pirmas dalykas, kuris mane nustebino &...
parašė Henrikas
0

 
 
Paprastumas vyriškos vertybės

Apie paprastumą ir pagrindines vyriškas vertybes!

Metams bėgant pradedi šiek tiek kitaip į viską žvelgti, persitvarkai savo vertybių orientyrus – kitaip supranti paprastumą ir pagrindines vyriškas vertybes! Ateina laikas, kuomet tave vis mažiau domina kažkieno ...
parašė Vytautas
0

 
 
Kaip sakyti komplimentus

Menas arba kaip sakyti komplimentus!

Bendraudami su aplinkiniais kiekvienas, be abejo, norime, kad žmonės būtų geros nuomonės apie mus. Universaliausias būdas įtikti žmogui, t.y. padėti jam suformuoti nuomonę apie jus – komplimentas. Komplimentus m...
parašė Faustas
1

 

 
Ledai su Viagra

Ledai su Viagra – šampano skonio „Susijaudinimas“!

Britas ledų gamintojas sukūrė ledus su 25 mg Viagros vienoje porcijoje. Tai dar ne viskas. Skonis, pavadintas „Susijaudinimu“ (angų k. „The Arousal“) savyje slepia šampaną – pagrindinį ingredientą. Na, a...
parašė Pipiriukas
0

 
 
Kas yra Dan Bilzerian

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai?

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai? Na, pradėkime nuo to, kad šis vyrukas neturi jokių stabdžių ir gali leisti sau praktiškai bet ką, pavyzdžiui, numesti nuo namo stogo visiškai nuogą porno...
parašė Pipiriukas
14

 
 
Brangiausias pasaulio restoranas SubliMotion

Brangiausias pasaulio restoranas SubliMotion – vakarienė už 5200 Lt!

Jeigu kada keliausite į Balearų salyno pietvakarius, o tiksliau – į Ibisą,  jau galite atsidėti ~1500 eurų asmeniui už išskirtinę puotą. Taip taip, tai maždaug 5200 litų vienam asmeniui už pasisėdėjimą ...
parašė Faustas
0

 

 1. gintaras

  Geras straipsnis su daugybe geru patarimu :)


  • Dėkoju, Gintarai, laikui bėgant paruošiu dar panašių straipsnių. Vasarą yra kiek daugiau laisvo laiko, tad bus kur produktyviai jį panaudoti :)

   Pagarbiai,
   H.


 2. S.B.

  Henrikai, didelis Ačiū už puikų darbą!

  Pagarbiai!Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>