Galia ir Pinigai

birželio 4, 2013

20 dalykų, kuriuos norėčiau žinoti, kai man buvo dvidešimt…

Ką dar rašė »
Parašė: Henrikas
20 dalykų, kuriuos norėčiau žinoti, kai man buvo 20

„Jei jaunystė žinotų, o senatvė galėtų“ – labai teisinga patarlė. Ne veltui tėvai visuomet sakydavo mums, kad geriau mokytis iš svetimų klaidų. Tačiau mes vien vien elgiamės savaip, užsitarnaujam asmeninių „guzų“, o po to, augdami ir kaupdami patirtį, bandome perteikti tą pačią mintį savo vaikams, mokiniams arba jaunesniems draugams.

Žemiau esantys patarimai labiau tiktų 20-mečiams jaunuoliams, tačiau kai kurie tiktų ir merginoms.

1. Pasauliui paprasčiau, jeigu jūs kvaili

Jeigu jūs kvaili, tingūs ir neišsilavinę, jums lengviau parduoti „stebuklingas“ lieknėjimo tabletes už pasakišką kainą arba suteikti kreditą su didžiulėmis palūkanom ir t.t. Jeigu norite būti sveiki, laimingi ir nepriklausomi, vystykitės, tobulėkite, bendraukite su įdomiais ir protingais žmonėmis, domėkitės aplinkiniu pasauliu!

2. Nepasitikėkite 100% viskuo, ko jus moko aukštosiose mokyklose

Šiuolaikinė švietimo sistema iki šiol laikosi vos ne ant 100-mečių principų. Kol ten vyksta reformos, didžioji dalis informacijos vis vien spėja pasenti. Mokykitės ne vien teorijos, ne vien iš dėstytojų, tačiau ir iš tų, kurie užsiiminėja praktika.

3. Skaitykite kuo daugiau knygų

Mokykitės greito skaitymo. Filtruokite informaciją ir palikite galvoje tik pagrindinę mintį, esmę.

4. Palaikykite ryšį su visais

Būkite nuoširdūs ir stenkitės kiekviename rasti ką nors gero. Neužmirškite artimiausių žmonių, giminaičių, draugų ir pažįstamų. Nereikia būti įkyriems, tačiau tiesiog paskambinti ir paklausti, kaip žmogui sekasi – nieko nekainuoja, o žmogui malonu. Ką gali žinoti, kuo jis tau pagelbės gyvenime…

5. Liaukitės drovėtis

Drovumas – tai įsitikinimas, kad jūsų emocijos turi būti pagrindiniais arbitrais priimant sprendimus, nors iš tiesų viskas yra kitaip.

6. Jeigu santykiuose jaučiatės „kažkaip keistai“

Tai reiškia, kad greitai santykiai baigsis skyrybomis. Dar yra kažkiek laiko, tačiau finišas jau arti. Spręskite.

7. Bendraukite su vyresniais žmonėmis

Bendravimas su vyresniais, daugiau gyvenimo paragavusiais (tačiau būtinai adekvačiais) žmonėmis yra labai naudingas ir vertingas, kadangi galite susidraugauti su būsimuoju mentoriumi arba darbdaviu. Bendraamžiai, deja, negali priimti panašių sprendimų arba suteikti jums vertingų patarimų. Be to, vyresni žmonės jau žino tai, ką jums tik teks sužinoti, tad nesidrovėkite – klauskite jų.

8. Raskite žmonių, labiau patyrusių ir protingesnių

Kiekvienam reikia mentoriaus, mokytojo, patarėjo. Vargu ar rasite jų bendraamžių tarpe. Nori tapti geresniu žaidėju, žaisk su stipresniu varžovu.

9. Laikui bėgant tapsit konservatyvesni

Ir tai tiesiog faktas. Jūsų aplinka nuolat skatins jus laikytis status quo ir neišprotėti. Tad jeigu norite daryti kažką beprotiško, darykite tai dabar.

10. Maksimaliai sumažinkite savo išlaidas

Šis „pinigų buferis“ leis jums jaustis labiau pasitikinčiu savimi ir jūs galėsite įgyvendinti savo beprotišką idėją iš 9 punkto.

11. Vietoj to, kad įgytumėte statusą turėdami kažkokius objektus, darykite kažką išties reikšmingo ir įgykite įdomios patirties

Tarkime taip, garderobo atnaujinimas naujausios mados kolekcijos skudurais – tai, be abejo, jėga. Tačiau kelionė į Paryžių – „jėgiau“ ir naudingiau.

12. Išmokite spręsti savo finansines problemas

Pradžiai pagalvokite apie tai, kas nutiks, jeigu jūsų atlyginimas vėluos, pavyzdžiui, savaitę, dvi, tris? Ar turite lėšų, padėsiančių jums išsilaikyti visą šį laiką? Pamažu mokykitės taupyti taip, kad būtumėte įsitikinę tuo, kad ramiai galėsite išgyventi be darbo ne tik mėnesius, bet ir metus.

13. Mokykitės programuoti

Manau, kad XXI a. žmonėms nereikia aiškinti kompiuterinių technologijų išmanymo privalumų.

14. Užsiimkite savo kūnu, kol esate jauni

Ir esmė ne tame, kad tam turite daugiau laiko jaunystėje. Jaunystėje kur kas lengviau susitvarkyti fizinę būklę, nei senstelėjus.

15. Mokykitės gaminti

Be to, kad tai leidžia sumažinti išlaidas ir valgyti išties sveiką maistą, tai dar ir paverčia šį užsiėmimą maloniu įpročiu, kuris praskaidrina kasdienę rutiną.

16. Vertinkite pilnavertį miegą

Variantas „išsimiegosiu kape“ nesigaus. Tiksliau, 20-ties jis praeis nepastebimai, tačiau sulaukę 25 pradėsite gailėtis… Sveikas miegas ne tik padeda būti produktyvesniam ir, kas be ko, sveikesniam. Kartu su teisinga mityba pilnavertis miegas yra nepakeičiamas komponentas sportuojant. Kitaip sakant, tik išsimiegodami ir normaliai valgydami jūs pagaliau gausite trokštamą „geležinį“ presą.

17. Įsigykite įrankį priminimams

Negalima visiškai pasikliauti vien savo smegenimis/atmintimi. Tai baisus jausmas „aš kažką turėjau padaryti, bet ką!???“, todėl geriau išmokite naudotis priminimo programomis telefone ir (arba) kompiuteryje.

18. Išsikelkite sau kokį nors didelį tikslą

Jeigu neišsikeliate sau tikslų, daugelis dalykų jums tiesiog neįvyksta. Gaudykite palankų vėją, esant mažiausiai galimybei užsibrėžkite naujų tikslų.

19. Sužinoti apie vieną dalyką

Išsirinkite sau veiklą, kuri jums patinka ir užsiiminėkite ja bent 5 metus vietoj to, kad nuolat šokinėtumėte nuo vienos veiklos prie kitos. Jeigu po to kils noras kažką keisti – pirmyn. Tačiau pradžiai pabandykite užtrukti ties viena veikla ir gerai ją pajausti.

20. Nesistenkite nieko taisyti

Vietoj to tiesiog raskite tą, kuris „nesulaužytas“, nesugedęs.






 
 

 
Kas yra Dan Bilzerian

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai?

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai? Na, pradėkime nuo to, kad šis vyrukas neturi jokių stabdžių ir gali leisti sau praktiškai bet ką, pavyzdžiui, numesti nuo namo stogo visiškai nuogą porno...
parašė Pipiriukas
16

 
 
9 sunkiausi vyriškumo išbandymai

9 sunkiausi vyriškumo išbandymai (iniciacijos ritualai)!

Kartais tapti tikru vyru yra labai sudėtinga. Medicinos ekspertai pasakys jums, kad biologine prasme berniukas laikomas vyru, kai jo lytiniai orgnai pradeda atlikti visas funkcijas. Kiti paskys, kad vaikas tampa vyru tik tuom...
parašė Aš Vyras
0

 
 
Kaip reaguoti į kritiką

5 naudingiausi patarimai apie tai, kaip reaguoti į kritiką!

Nusiraminkite, nusišypsokite ir viską gerai apmąstykite… Pažvelkime tiesai į akis: nesvarbu, kalbėsime apie meną ir su juo susijusias pastangas arba apie elementariausius dalykus, pavyzdžiui, kvėpavimą ir nuova...
parašė Aš Vyras
0

 

 
Nykstantis menas būti džentelmenu

Nykstantis menas: 7 paprasti būdai būti džentelmenu

Šiandieninėje „greitaeigėje“ kultūroje galantiškumas tapo praktiškai nematomas/išnyko… Riteriškumo, kilnumo ir kiti laikai jau seniai praėjo… Tweet
parašė Faustas
3

 
 
Vyriškas tvirtumas

Apie vyrišką tvirtumą!

Kai vyras klausia, kaip jam išspręsti kokį nors sudėtingą klausimą, pavyzdžiui, mesti rūkyti, verta jo pasiteirauti: „Tau kokį būdą pasiūlyti: vyrišką ar moterišką?“. „Aišku, kad vyrišką“ – atsa...
parašė Vytautas
0

 
 
Autoritetas

Autoritetas egzistuoja tik prote ir nėra privalomas!

Autoritetas. Įprasta šį žodį vartoti pakankamai siaura prasme, turint galvoje tik iškilius žmones ar tiesiog žmones, išsiskiriančius iš kitų. Tačiau šitos sąvokos esmė persekioja mus kiekviename žingsnyje ir re...
parašė Aš Vyras
0

 





  1. patrikas

    Už 4 ir 7 turiu tą pačią nuomonę. Ir mūsų abėcėlėje nėra raidės q.


  2. Lukas

    Sveiki, puikūs patarimai, kaip tik tinka man, nes esu dvidešimties metų ir vos keli mėnesiai kaip pradėjau gyventi savarankiškai, ne gana to, svetimoje šalyje. Turiu didelių tikslų, bet kol kas tik dirbu. Kiekvieną dieną sužinau vis kažką naujo, retkarčiais net nusijuokiu pats sau vienas, kaip greitai viskas keičiasi, kad jau esu ne be berniukas. Dar neseniai turėjau problemų su 4 punktu, nes žmones vertindavau iš anksto, nenorėdavau bendrauti su vulgariais žmonėmis, nes maniau, jog tai man gali turėti įtakos ar kažkas tokio, dabar jaučiuosi laisvas ir netgi kartais tikrai išgirsti protingų minčių iš tų paprastų darbininkų. Pradėjau filtruoti informaciją ir pagaliau galiu susikoncentruoti į vieną dalyką ir paimti iš jo ką reikia. Aš visada turėjau mokytoją, savo tėvą, kuris buvo už mane daug vyresnis tačiau tik dabar suprantu, ką jis tuomet man aiškindavo, gaila kad jo jau nebėra, kai man pasidarė visi šie dalykai aktualūs, tokie aktualūs, kad netgi rašau su šypsena. Teoriškai galėčiau rašyti nesustodamas apie kažkokias tai gyvenimo tiesas ir taisykles kaip reikia gyventi, nes man visada tai kalė į galvą (dabar netgi turėčiau jam dėl daug ko paprieštarauti), bet tai būtų ne mano patyrimai ir ne mano išmąstymai, , nes aš to nepasiekiau praktiškai. O be to, ne viskas juk turi būti sudėtinga, tiesiog reikia žinojimo ir kad tau patiktų ir būtų patogu, kiekvienas susidaro savo taisyklių rinkinius ir kaip jūs sakot, su laiku dalykai nusistovi, tampa konservatyvūs. Net nežinau ar man pasisekė ar ne, daug dalykų susimaišę, bet dabar stengiuosi žiūrėti į viską paprasčiau ir kol kas viskas einasi tiesiog puikiai, net baisoka :), o dar laukia visi studijų metai. Mokintis, mokintis ir dar kartą mokintis, ne mano tėčio žodžiai, bet jis taip sakydavo.

    Pagarbiai,

    Lukas



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*