Galia ir Pinigai

balandžio 5, 2013

Einšteino problemų sprendimo formulė – daugiau laiko apmąstymams!

Ką dar rašė »
Parašė: Faustas
Einšteino problemų sprendimo formulė

Kodėl mes nemokame spręsti problemų? Mes pratome manyti, kad jeigu visą laiką mąstysime ir viską apgalvosime iki smulkiausių detalių, galima taip nieko ir nepradėti! Pagrindinis šių dienų šūkis – „Veik!“. Jeigu nuolat kažką bandai, vienas iš variantų būtinai „iššaus“ ir padarys tave turtingą, įžymų ar bent jau sėkmingą!

Einšteinas turėjo šiek tiek kitokį požiūrį. Jis praleido labai daug laiko mąstydamas ir labai mažai – veikdamas. Šiandien turbūt būtų sudėtinga rasti žmogų, nežinantį Alberto Einšteino. Juk visai gali būti, kad Einšteino strategija buvo teisingesnė (optimali)? Arba, tarkime, labiau tinkama tam tikram planui?

Einšteinas – genijus ir jo problemų sprendimų formulė yra genialiai paprasta

Einšteino problemų sprendimo formulė

Einšteinas teigė, kad jis neturėjo jokių ypatingų talentų išskyrus tai, kad jis buvo neįtikėtinai smalsus. Jis taip pat žinojo, kad labai svarbu skirti laiko giliai pažinti ir išanalizuoti tai, ko jis mokėsi. Būtent šio gebėjimo mums labai trūksta šiandien!

Konsultantas inovacijų klausimais D. Filipsas pasakojo:

„Kai Einšteino paklausė, kaip jis panaudos laiką, skirtą vienai problemai spręsti (vieną valandą), jis atsakė, kad 55 minutes jis skirs problemai ir jos alternatyvoms nustatyti, o 5 minutes – problemai spręsti.“

Tai yra visiška priešingybė tam, kaip elgiasi dauguma šių dienų vadovų. Vietoj to, kad nustatytų problemą ir išnagrinėtų ją tam, kad po to rastų tinkamiausią (optimalų) sprendimą, jie akcentuoja būtent sprendimų paieškas. Kadangi detaliai neišnagrinėjus problemos pirmas sprendimas vargu ar bus sėkmingas, po to teks ieškoti naujo sprendimo. Po to dar vieno, ir dar…

Filipsas mano, kad kai mes skiriame pirmenybę tik efektyvumui, inovatyvumas žūva. Įvarydami save į metrikų kalėjimą, mes nepakankamai įvertiname būsimas, vertingesnes perspektyvas, kurių mums gali suteikti sprendimas, kurio negalima įvertinti kiekybiškai (zondavimas, išgyvenimas, analizė, ramybė).

Mes esame pripratinti gesinti gaisrus tuojau pat, mes nuolat tikriname el. paštą ir stengiamės tučtuojau atsakyti į visus laiškus.

Mes esame ryšio zonoje visur ir visada, ir iš mūsų reikalauja praktiškai nedelsiant spręsti užduotis, tačiau neduoda užtektinai laiko problemos esmei išnagrinėti.

Jūs negalite sutrumpinti mąstymo projektavimo kelio. Tai yra nuosekliai suplanuotas procesas:

  • Mes pastebime problemą.
  • Generuojame sprendimus, eksperimentuojame.
  • Kalbamės su vartotojais.
  • Vėl teigiame.
  • Ir po to visa tai paverčiame pelno šaltiniu.

Mes apkrauname save susitikimais ir užduotimis, kad parodytume mūsų komandos vertę. Mes užsiėmę, viskas suplanuota mėnesiui į priekį ir nėra laisvos minutėlės – mes dirbame! Tačiau gan dažnai tokia strategija dažnai neneša jokių rezultatų (arba rezultatai nebūna verti nei skirto laiko, nei pastangų). Kol vadybininkai ir vadovai mąstys „siaurai“, inovacijų nebus, nes inovatyvus mąstymas, o ne begalinis kažko darymo procesas veda į rezultatus!






 
 

 
Kas yra Dan Bilzerian

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai?

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai? Na, pradėkime nuo to, kad šis vyrukas neturi jokių stabdžių ir gali leisti sau praktiškai bet ką, pavyzdžiui, numesti nuo namo stogo visiškai nuogą porno...
parašė Pipiriukas
16

 
 
9 sunkiausi vyriškumo išbandymai

9 sunkiausi vyriškumo išbandymai (iniciacijos ritualai)!

Kartais tapti tikru vyru yra labai sudėtinga. Medicinos ekspertai pasakys jums, kad biologine prasme berniukas laikomas vyru, kai jo lytiniai orgnai pradeda atlikti visas funkcijas. Kiti paskys, kad vaikas tampa vyru tik tuom...
parašė Aš Vyras
0

 
 
Kaip reaguoti į kritiką

5 naudingiausi patarimai apie tai, kaip reaguoti į kritiką!

Nusiraminkite, nusišypsokite ir viską gerai apmąstykite… Pažvelkime tiesai į akis: nesvarbu, kalbėsime apie meną ir su juo susijusias pastangas arba apie elementariausius dalykus, pavyzdžiui, kvėpavimą ir nuova...
parašė Aš Vyras
0

 

 
Nykstantis menas būti džentelmenu

Nykstantis menas: 7 paprasti būdai būti džentelmenu

Šiandieninėje „greitaeigėje“ kultūroje galantiškumas tapo praktiškai nematomas/išnyko… Riteriškumo, kilnumo ir kiti laikai jau seniai praėjo… Tweet
parašė Faustas
3

 
 
Vyriškas tvirtumas

Apie vyrišką tvirtumą!

Kai vyras klausia, kaip jam išspręsti kokį nors sudėtingą klausimą, pavyzdžiui, mesti rūkyti, verta jo pasiteirauti: „Tau kokį būdą pasiūlyti: vyrišką ar moterišką?“. „Aišku, kad vyrišką“ – atsa...
parašė Vytautas
0

 
 
Autoritetas

Autoritetas egzistuoja tik prote ir nėra privalomas!

Autoritetas. Įprasta šį žodį vartoti pakankamai siaura prasme, turint galvoje tik iškilius žmones ar tiesiog žmones, išsiskiriančius iš kitų. Tačiau šitos sąvokos esmė persekioja mus kiekviename žingsnyje ir re...
parašė Aš Vyras
0

 




0 Komentarų


Pakomentuok pirmas!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*