Galia ir Pinigai

birželio 28, 2010

Parkeris: rašymas ir stilius!

Ką dar rašė »
Parašė: Faustas
Parkeris: rašymas ir stilius

Jei pažvelgsi į aplinką, pamatysi daugybę priklausomybe nuo naujų telefonų, kompiuterių ar nešiojamų kompiuterių sergančių žmonių. Iphone, PC, DVD, Blu-Ray, HD-TV ir visas kitas kasdienybės šlamštas teršia smegenis. Kiekviename šiuolaikiniame ofise tu rasi bent vieną iš minėtų dalykų. Ir nuolat ta pati istorija: mažiausias telefonas, kurį tu neseniai nusipirkai jau nebemažiausiai ir tu vėl susilieji su pilka mase. Mados persekiojimas – pražūtingas reikalas, jei neturi tam pakankamai pinigų. Tačiau visada galima išsiskirti ir formuoti savo stilių atsižvelgiant į kitas, ne tokias populiarias detales. Jeigu Tu sieki išskirti iš pilkos masės, geras būdas tai padaryti – parkeris. Taip, tai visiems gerai žinoma rašymo priemonė, kuri mokyklos laikais sėkmingai tepdavo rašalu pirštus ir rūbus, o sąsiuviniuose palikdavo neišvalomas dėmes ir potėpius.

Žmogaus rašysena daug ką pasako apie žmogų, tačiau tai, kuo žmogus rašo, taip pat kalba už save. Tavo rašymas – tavo stilius! Prabangus parkeris – puiki stiliaus detalė, kuri tikrai pabrėš tavo, kaip skonį turinčio vyro, asmenybę!

Stilius ir istorija

Žmonės naudojo raštą jau tūkstančius metų, piešė ant sienų, iškaldavo raštus ant akmenų ir naudojo rašalą bei plunksnas ant popieriaus rašyti. Rašymo priemonė – labiausiai naudojamas išradimas, tai kertinis istorijos akmuo, kadangi didžiulė istorijos dalis išliko iki šių dienų dėka rašto. Parkerio idėja labai paprasta – užlaikyti rašalą korpuse, kad nereikėtų mirkyti plunksnos į rašalą parašius kelis žodžius. Pirmą kartą parkeris buvo minimas arabiškuose tekstuose nuo 969 metų.

Vienas pirmiausių pagamintų (panašus į dabartinius parkerius) parkerių buvo prancūziškas Bion modelis (1702 m.). Tačiau kilo viena techninė problema – rašalo rezervuaras buvo nesandarus. Pirmas masiškai gamintas parkeris buvo sukurtas 1819 m. Džono Šeferio (John Scheffer). Jis sugebėjo išspręsti sandarumo problemą pagamindamas rezervuarą iš avies žarnos. Tolimesnę istorija puošia daugybė išradimų: Džonas Parkeris (John Parker) išrado stūmoklio pagalba pildomą rezervuarą 1830 m., Levisas Vatermanas (Lewis Waterman) 1884 metais atrado pirmą „nevarvantį“ parkerį. Jame buvo naudojamas kapiliarinis rašalo transportavimo būdas. Tobulindamas parkerio konstrukciją Vatermanas pasiekė tolygaus rašalo tiekimo ir atsikratė rašalo lašų. Tais laikais L. Vatermano išradimas garantavo, jog tavo marškiniai ir rankos liks švarios rašymo metu!

Puikus pasirinkimas

Auksinis rašalinių rašymo priemonių amžius prasidėjo pristačius Reynoldą, pirmą tušinuką/šratinuką (Lazlo Biro 1945 m.).  Ši rašymo priemonė buvo netepanti, pigi, lengvai naudojama ir jos nereikėjo nuolat pildyti. Šis išradimas tapo labai populiaria alternatyva parkeriui, tačiau patyrę ir mėgstantys aukštą klasę žmonės liko ištikimi tradicijoms. Parkeriai lėtai sukūrė prabangią nišą. Lygiagrečiai atsirado prabangos mėgėjai bei kolekcionuotojai, kurie pradėjo rodyti padidintą susidomėjimą. Parkerių populiarumą lengva paaiškinti, kadangi meistrai gamindavo vienetinius egzempliorius, naudojo sunkiai gaunamas medžiagas ir kiekvienas parkeris turėjo išskirtinį ir savitą stilių. Niekad daugiau neturėjo tokio pat.

Kai tu nuspręsi pakeisti savo tušinuką parkeriu, rasi labai platų modelių ir pavadinimų, pasirinkimą. Pirmą sustojimą turėtum daryti kokybiškų parkerių parduotuvėje arba gerai žinomoj ratinės reikmenų parduotuvėj. Dažniausiai tinkamo parkerio radimas remiasi į patogumą ir rašymo kokybę. Kuo daugiau pačiupinėsi, tuo geriau suprasi, kuris labiausiai tinka tavo rašymo stiliui bei rankai, kadangi yra masyvių, sunkių, lengvų ir plonų bei kitokių parkerių. Taip pat vertėtų atsižvelgti į pačią plunksną, kadangi jų taip pat yra labai daug: nuo plonų iki plačių, tinkančių kaligrafijai.

Dar vienas dalykas, į kurį reikėtų atsižvelgti – pildymo sistema, kadangi vieni parkeriai skirti kapsulėms, o kiti turi jau integruotus stūmoklius („švirkštus“). Turėk omenyje, jog, pvz. vieni prabangiausių parkerių rinkoje „Montblanc  Meisterstück“ jau turi integruotą pildymo mechanizmą. Tai reiškia, jog tu jau negalėsi naudoti kapsulių ir turėsi mirkyti plunksną į indą su rašalu bei naudoti mechanizmą (pumpuoti) rezervuarui užpildyti. Toks modelis gali sukelti nepatogumų, jei dažnai tenka keliauti. Parkeris turi būti ištuštintas jeigu, pvz. su juo sėsite į lėktuvą, kadangi net ir geriausi parkeriai kartais neatlaiko spaudimo pokyčių.

Tik geriausias

Geros kokybės rašalas privalomas! Šie rašalai turėtų puikiai susidoroti su užduotimi ir neužkimšti jūsų parkerio: Pelikan, Parker, MontBlanc. Ne pro šalį būtų retkarčiais išvalyti parkerį užpildžius jį vandeniu (distiliuotu). Beje, jeigu turėsi klausimų, kiekvienoj geros parduotuvėj tau į juos bus atsakyta! Nesidrovėk!.

Vidutiniam kolekcionieriui MontBlanc pavadinimas žinomas geriausiai. Ši įmonė buvo įkurta Hamburge, Vokietijoje 1908 m. Nepasiant to, jog Mont Blanc – aukščiausia alpių viršūnė (Prancūzijoj), gaminys vokiškas! „Meisterstück“ parkeris buvo pradėtas gaminti 1924 m. ir 1930 buvo pradėtas graviruoti skaičius 4810, kuris reiškia Mont Blanc (kalno) aukštį. Pasaulinės įmonės, tokios kaip: Scheffer, Waterman arba Parker taip pat turi daug prestižinių parkerių, kurie tiks pažinčiai su nauja rašymo priemone pradėti. Louis Vuitton, Dunhill, Dupont ir Cartier taip pat turi platų prabangių parkerių asortimentą!

Vienas labiausiai dominančių klausimų, susijusių su parkeriais – kaina! Jeigu kalbėsime apie aukštesnę klasę, tai vidutinės kokybės parkeris tau kainuos ~250 Lt, tuo tarpu geras „Meisterstück“ parkeris kainuoja 1000 – 1300 Lt. Jeigu su pinigais viskas tvarkoj, palepink save kokiu nors unikaliu gaminiu. Kiekviena įmonė išleidžia ribotą kiekį ekskliuzyvinių parkerių. Vieną kartą „Parker“ išleido parkerį su medalionu, pagamintu iš branduolinės galvutės metalo. Montblanc labiau orientuojasi į žymias asmenybes, pvz. Aleksandrą Didįjį (Makedonietį), Mocartą, arba Dostojevskį. Būk pasiruošęs sumokėti už tokius unikalius meno kūrinius virš 2500-3000 Lt. Tačiau, sumokėjęs tokią kainą būsi užtikrintas, kad daugiau niekas kitas neturės tokio pat!

Aš tikiuosi, kad tau patiks rašyti parkeriu. Tavo raštas nuo to netaps gražesnis, tačiau laikui bėgant patirtis pridės grakštumo ir stiliaus visiems tavo manuskriptams. Parkeris, rašymas, stilius – visi šie dalykai glaudžiai susiję ir padaręs tinkamą pasirinkimą tu mėgausies kokybišku rašymu bei komplimentais iš žinovų. Linkiu malonių pokyčių!






 
 

 
Kas yra Dan Bilzerian

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai?

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai? Na, pradėkime nuo to, kad šis vyrukas neturi jokių stabdžių ir gali leisti sau praktiškai bet ką, pavyzdžiui, numesti nuo namo stogo visiškai nuogą porno...
parašė Pipiriukas
16

 
 
9 sunkiausi vyriškumo išbandymai

9 sunkiausi vyriškumo išbandymai (iniciacijos ritualai)!

Kartais tapti tikru vyru yra labai sudėtinga. Medicinos ekspertai pasakys jums, kad biologine prasme berniukas laikomas vyru, kai jo lytiniai orgnai pradeda atlikti visas funkcijas. Kiti paskys, kad vaikas tampa vyru tik tuom...
parašė Aš Vyras
0

 
 
Kaip reaguoti į kritiką

5 naudingiausi patarimai apie tai, kaip reaguoti į kritiką!

Nusiraminkite, nusišypsokite ir viską gerai apmąstykite… Pažvelkime tiesai į akis: nesvarbu, kalbėsime apie meną ir su juo susijusias pastangas arba apie elementariausius dalykus, pavyzdžiui, kvėpavimą ir nuova...
parašė Aš Vyras
0

 

 
Nykstantis menas būti džentelmenu

Nykstantis menas: 7 paprasti būdai būti džentelmenu

Šiandieninėje „greitaeigėje“ kultūroje galantiškumas tapo praktiškai nematomas/išnyko… Riteriškumo, kilnumo ir kiti laikai jau seniai praėjo… Tweet
parašė Faustas
3

 
 
Vyriškas tvirtumas

Apie vyrišką tvirtumą!

Kai vyras klausia, kaip jam išspręsti kokį nors sudėtingą klausimą, pavyzdžiui, mesti rūkyti, verta jo pasiteirauti: „Tau kokį būdą pasiūlyti: vyrišką ar moterišką?“. „Aišku, kad vyrišką“ – atsa...
parašė Vytautas
0

 
 
Autoritetas

Autoritetas egzistuoja tik prote ir nėra privalomas!

Autoritetas. Įprasta šį žodį vartoti pakankamai siaura prasme, turint galvoje tik iškilius žmones ar tiesiog žmones, išsiskiriančius iš kitų. Tačiau šitos sąvokos esmė persekioja mus kiekviename žingsnyje ir re...
parašė Aš Vyras
0

 




0 Komentarų


Pakomentuok pirmas!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*