Galia ir Pinigai

rugpjūčio 3, 2010

Pinigai ir gyvenimo prasmė

Ką dar rašė »
Parašė: Faustas
Pinigai ir gyvenimo prasmė

Forbes reguliariai skelbia turtingiausių žmonių sąrašus. Analizuojant Forbes sąrašus galima rasti įdomių faktų, pvz. Bilo Geitso turtas viršija Peru BVP, patys „neturtingiausi“ forbes sąrašuose besipuikuojantys žmonės turi ~900 mln. dolerių turto (vargšeliai…).

Nagrinėjau turtingų žmonių sąrašus ir matydamas, kokius neįtikėtinus turtus jie kraunasi, pats savęs paklausiau, kas juos motyvuoja? Juk dauguma milijardierių vis dar aktyviai plėtoja verslą. Kas yra jų varomoji jėga? Kas verčia turtuolius judėti pirmyn?

Juk, pvz. Bilas Geitsas, kurio turtą sudaro ne viena dešimtis milijardų, kiekvieną dieną turi eiti į darbą. Jam nereikia rūpintis finansinėm problemom, nes jis gali leisti milijonus kasdien ir jie vis vien nesibaigs. Pinigų pakaks jam, jo šeimai ir anūkams…

Ne „lituose“ esmė (ir ne jų kiekyje)

Daugelis vyrų Lietuvoje dirba, kad pakaktų pragyvenimui, šeimos išlaikymui. Tačiau yra ir vyrų, siekiančių tapti milijonieriais ir milijardieriais. Jie dirba tam, kad galėtų rūpintis ne tik savimi, bet ir savo šeima; gyventi komfortišką ir prabangų gyvenimą.

Tam tikru metu, vyrai supranta, kad jie pasiekė prabangaus gyvenimo, gali leisti sau beveik viską, tačiau jiems lieka tiek daug neužbaigtų darbų. Jie tęsia darbus lygiai taip pat, jei ne aktyviau. Jie trokšta daugiau! Svarbu paminėti tai, kad kai tik vyrai pasiekia finansinės laisvės, jie daugiau nebetrokšta pinigų; jie trokšta didelių pasiekimų, sėkmės, dominavimo ir (kartais) jaukios vietelės istorijos metraščiuose.

Būtent todėl šie vyrai dažnai sako, gan sąžiningai (tikiuosi), kad pinigai – tai tik priemonė rezultatui pasiekti. Pinigai – tai tik priemonė tikslui pasiekti, o ne galutinis tikslas.

Galutinis tikslas

Kiekvienas vyras turi savo galutinį tikslą. Jeigu Tavo galutinis tikslas – pinigai, rekomenduočiau jį pakeisti.

Galutinis tikslas – tai ne kiekis pinigų, kuriuos gali sukaupti vyras, visą gyvenimą plušantis ir aukojantis sveikatą turtams kaupti. Pinigai, tai greičiau priemonė, kuri padės tau pasiekti tai, ko tu taip trokšti.

Kiekvienas vyras turi savo tikslą, tačiau aš drįstu spėti, kad visi vyrai nori pasiekti savo tikslų pirmi. Visi nori iškovoti „auksinį medalį“ ir niekas nenori būti II vietoj. Prisiminkite, kokie buvo olandų veidai pasaulio futbolo čempionato finale…

Pagarba ir pripažinimas

Turi pinigų? Puiku! Jie leidžia tau pirkti daiktus, vykti į poilsines keliones (jeigu rasit laiko), turėti tarnaitę ir t.t. Pinigai pagerina gyvenimą, prideda  nepriklausomybės. Tačiau už pinigus nenusipirksi pagarbos. Manai, kad tai klišė? Labai klysti!

Žmonėms (verslininkus tai taip pat liečia) žūt būt reikia pripažinimo iš jų bendraamžių, partnerių ir svarbių žmonių. Ir viskas nesibaigia ties pripažinimu. Žmogui nepakanka vien pripažinimo, nes tai nesuteikia lygiai tokios pat pagarbos. Taip, tarkime tu esi turtingas ir visi tai pripažino, tačiau tau tikrai nemalonu būtų sužinoti, kad tavęs negerbia ir vadina tave turtingu paršu arba (dar blogiau) turtingu paršu, kuriam tiesiog pasisekė.

Puikūs vyrai – puikūs dalykai

Kai kurie vyrai (labiausiai žinomi) nebūtinai yra turtingiausi. Juk jūs visi žinote JAV prezidentą Obamą, tačiau jis nėra turtingesnis nei Geitsas.

Tačiau Obama – vienas galingiausių ir daugiausiai galios turinčių vyrų Žemėje. Tokį vyrą gerbia visi (nors kai kurie ir nekenčia). Jį galima prilyginti Popiežiui. Juk niekas nenorėtų būti Obamos arba Popiežiaus priešu. Tokie vyrai gali sunaikinti valstybės ekonomiką, ką jau kalbėti apie paprastą žmogų.

Ką aš noriu pasakyti? Vyro vertė nustatoma ne pagal jo uždirbtų pinigų kiekį. Juk istorijoj amžiams išliko J.P. Morgano bankas, kuris atliko Federalinio Rezervo vaidmenį ir išgelbėjo JAV nuo žlugimo. Tai užtikrino saugią vietą metraščiuose. Jeigu p. Morganas neišgelbėtų JAV ekonomikos, jis tikriausiai būtų žinomas, kaip dar vienas turtingas bankininkas ir tiek. Tapti valstybės didvyriu, padaryt gerą darbą – tikrai nekenkia nei vieno žmogaus ego…

Asmeninis pasitenkinimas

Tik kai kurie vyrai suvoks, koks negailestingas (pats sau) turi būti vyras ir kaip sunkiai jis turi dirbti, norėdamas siekti aukštumų. Taip, publikos pripažinimas ir pagarba – gerai, tačiau tai neparodo tikros (pilnos) istorijos!

Sėkmingi vyrai nustato tikslus būdami jauni. Jie trokšta pakeisti pasaulį, pritaikyti jį sau, įgyvendinti savo viziją. Faktas, kad jie gali tai padaryti – turbūt stipriausia motyvuojanti priemonė ir tuo pačiu – brangiausias atpildas už sunkų darbą.

Pati didžiausia palaima – vidinis pasitenkinimas, kai Tu sugebi pralenkti savo konkurentus ir atsiduri viršūnėje. Taip pat tikėtina, kad (pasiekęs aukštumų) tu pelnysi savo bendraminčių pagarbą ir pripažinimą, kas dar labiau suteiks tau pasitikėjimo ir ryžto veikti, eiti toliau. Taip pat svarbu paminėti tai, kad atpildu už tavo kraują, prakaitą ir ašaras gali tapti neįtikėtinas, stulbinantis likimas – tavo sunkaus darbo ir ryžto vaisius.

Ir galiausiai, daugiausiai pasitenkinimo teikiantis dalykas – žinojimas, kad tu sugebėjai kaip nors pakeisti pasaulį.

Būk pirmas! Kadaise Henris Fordas pradėjo masinę automobilių gamybą (T-modelis) ir amžiams pelnė vietą automobilių pramonės istorijoje. Tiek automobilininkai, tiek verslininkai – visi žino Henrio Fordo istoriją. Štai, kas geriausiai parodo sėkmę, o ne pinigai! Laimė ne piniguose, ne jų kiekyje, o tavo gebėjime teisingai jais pasinaudoti siekiant aukštesnių tikslų!

O dabar keliauk ir keisk pasaulį, padaryk jį geresne vieta gyventi ir tegu istorijos akys žvelgia į tave palankiai.






 
 

 
Kas yra Dan Bilzerian

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai?

Kas yra Dan Bilzerian ir kodėl jam pavydi visi pasaulio vyrai? Na, pradėkime nuo to, kad šis vyrukas neturi jokių stabdžių ir gali leisti sau praktiškai bet ką, pavyzdžiui, numesti nuo namo stogo visiškai nuogą porno...
parašė Pipiriukas
16

 
 
9 sunkiausi vyriškumo išbandymai

9 sunkiausi vyriškumo išbandymai (iniciacijos ritualai)!

Kartais tapti tikru vyru yra labai sudėtinga. Medicinos ekspertai pasakys jums, kad biologine prasme berniukas laikomas vyru, kai jo lytiniai orgnai pradeda atlikti visas funkcijas. Kiti paskys, kad vaikas tampa vyru tik tuom...
parašė Aš Vyras
0

 
 
Kaip reaguoti į kritiką

5 naudingiausi patarimai apie tai, kaip reaguoti į kritiką!

Nusiraminkite, nusišypsokite ir viską gerai apmąstykite… Pažvelkime tiesai į akis: nesvarbu, kalbėsime apie meną ir su juo susijusias pastangas arba apie elementariausius dalykus, pavyzdžiui, kvėpavimą ir nuova...
parašė Aš Vyras
0

 

 
Nykstantis menas būti džentelmenu

Nykstantis menas: 7 paprasti būdai būti džentelmenu

Šiandieninėje „greitaeigėje“ kultūroje galantiškumas tapo praktiškai nematomas/išnyko… Riteriškumo, kilnumo ir kiti laikai jau seniai praėjo… Tweet
parašė Faustas
3

 
 
Vyriškas tvirtumas

Apie vyrišką tvirtumą!

Kai vyras klausia, kaip jam išspręsti kokį nors sudėtingą klausimą, pavyzdžiui, mesti rūkyti, verta jo pasiteirauti: „Tau kokį būdą pasiūlyti: vyrišką ar moterišką?“. „Aišku, kad vyrišką“ – atsa...
parašė Vytautas
0

 
 
Autoritetas

Autoritetas egzistuoja tik prote ir nėra privalomas!

Autoritetas. Įprasta šį žodį vartoti pakankamai siaura prasme, turint galvoje tik iškilius žmones ar tiesiog žmones, išsiskiriančius iš kitų. Tačiau šitos sąvokos esmė persekioja mus kiekviename žingsnyje ir re...
parašė Aš Vyras
0

 





  1. artas

    kas vercia turtuolius judeti pirmyn, ogi veikimas toliau daryti pinigus, tai lyg zaidimas kiek galiu pasiekti ar galiu tapti turtingiausiu planetos zmogumi? tas varo tikrai, ir dar vienas dalykas tai kad ju turtai nera vien piniginiai vienetai, tai bankuose, visokie nekilnojami turtai ir pan.. pasakociau begalo dar kaip juos darytis.. bet tai pasiliksiu sau ;D


  2. artas

    geriau kad geitso anukams neuztektu ju ;D


  3. beturtis

    artai,kaip pasidaryti pinigu, parasyk man i e.pasta – corpus.vaidas@gmail.com. :)



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*