Mokslas ir Technologijos

vasario 20, 2013

16 būdų, kaip apgauti organizmą – naudingi patarimai!

Ką dar rašė »
Parašė: Aš Vyras
Kaip apgauti organizmą

Deja nėra vaistų nuo žagsulio, tačiau žmonės jau gan gerai pažįsta savo kūną, todėl išmoko įveikti tam tikras mažas problemas tiesiog „apgaudami“ savo organizmą!

Siūlome perskaityti/išmokti 16 būdų, kaip apgauti savo organizmą, kurie padės jums, pavyzdžiui, trumpam numalšinti danties skausmą arba vis dėlto pasiekti baseino dugną!

1. Jeigu Jums stipriai peršti gerklę

Ausies spenelio maasžas

Masažuokite ausies spenelį – tai aktyvuoja ausų receptorius ir sukelia reflektorinį spazmą gerklėję – tai palengvins perštėjimą.

2. Jeigu Jums sunku išgirsti, ką kalba pašnekovas

Negirdit pašnekovo

Atsukite jam dešinę ausį, kadangi ji geriau „supranta“ greitą ir neaiškią kalbą. Tylią melodiją geriau „pagaus“ kairioji ausis, kadangi ji geriau priima subtilius muzikos niuansus.

3. Jeigu Jūs vyras ir Jums labai reikia į tualetą

Pagalvok apie seksą

Priverstinai pagalvokite apie seksą. Kentėti taps kur kas lengviau. Visi puikiai žino, kad šlapinimasis ir seksas – vienas kitą eliminuojantys procesai.

4. Jeigu velniškai bijote skiepų

Adatų baimė

Pakosėkite adatos įvedimo metu – tai ženkliai sumažins skausmą, kadangi padidės krūtinės ląstos ir stuburo smegenų skysčio spaudimas – tai sumažins skausmo receptorių jautrumą.

5. Jeigu sunku kvėpuoti, nes užgulė nosį

Užgulta nosis

Liežuviu paspauskite gomurį, o pirštais masažuokite nosį ties antakiais – tai sujudins žagrikaulį (noragą), sudarantį vidinę nosies pertvaros dalį. Nosies užgulimas turėtų nuslūgti 20 sekundžių laikotarpy.

6. Jeigu naktimis neleidžia užmigti rėmuo

Naktimis kankina rėmuo

Pabandykite miegoti ant kairiojo šono. Buvo įrodyta, kad gulint tokioje padėtyje sumažėja iš skrandžio į stemplę patenkančios druskos rūgšties kiekis. Taip nutinka todėl, kad gulint ant kairiojo šono kampas tarp stemplės ir skrandžio sumažėja bei rūgštis sunkiau patenka į stemplę.

7. Jeigu skauda dantį

Danties skausmas

Palengvinti skausmą galite trindami leduką į odelę, esančią tarp nykščio ir smiliaus (išorinė plaštakos dalis). Tokiu būdu Jūs blokuosite signalus, keliaujančius nuo skaudančio danties į smegenis.

8. Jeigu nusideginote pirštą

Nusidegino pirštą

Sumažinsite pūslių susidarymo tikimybę pridėję prie nudegintos vietos švarią piršto pagalvėlę. Aišku, tai nėra geresnė nei, pavyzdžiui,  ledukas priemonė skausmui įveikti, tačiau Jūs išvengsite ilgai trunkančio pūslės gydymo… Be to, viskas priklauso nuo nudegimo pobūdžio…

9. Jeigu padauginote alkoholio ir tai sukėlė galvos svaigimą

Galvos svaigimas apgirtus

Ranka suimkite užfiksuotą, patvarų daiktą. Esmė tame, kad skystis, esantis vidinėje ausyje (endolimfa), yra tokio pat tankio, kaip ir kraujas. Alkoholis yra mažesnio tankio nei endolimfa, todėl kupula, kontroliuojanti pusiausvyrą, tampa lengvai sužadinama – vaizdas pradeda suktis. Kuomet alkoholis prasiskverbia į kupulą, tankis tampa vienodas tiek endolimfoje, tiek kupuloje – vaizdas stabilizuojasi. Vėliau alkoholis pašalinamas iš endollimfos, net ne iš kupulos, todėl vaizdas vėl pradeda suktis, tačiau į kitą pusę.

Žodžiu, smegenys neteisingai interpretuoja kūno padėtį. Netgi faktas, kad Jūs tvirtai stovite ant žemės, tokioje situacijoje nepadeda. Tik lytėjimo pojūčiai (liečiant ranka) gali pagelbėti smegenims „atsigauti“.

10. Jeigu po bėgimo skauda šoną

Bėgimo metu skauda šoną

Iškvėpkite kuomet žengsite kaire koja – tai sumažins kepenų bei diafragmos spaudimą, sumažins skausmą. Atminkite. Dauguma žmonių iškvepia žengdami dešine koja, o tai padidina spaudimą kepenims ir diafragmai.

11. Jeigu bėga kraujas iš nosies

Kraujuojanti nosis

Uždėkite gabaliuką vatos ant dantenos, ties pasaitėliu (odele, jungiančia viršutinę lūpą su dantenom), esančiu viršutiniame žandikaulyje ir stipriai prispauskite – tai padidins spaudimą priekinėje nosies pertvaros dalyje ir sumažins kraujavimą.

12. Jeigu neduoda ramybės stiprus pulsas

Stipriai plaka širdis

Papūskite į nykštį – tai sudirgins klajoklinį nervą (nervus vagus) ir sulėtins širdies susitraukimų dažnį.

13. Jeigu tirpsta ranka

Tirpsta ranka

Šią problemą padės įveikti sukamieji judesiai galva. Rankos dažnai nutirpsta, nes kaklo raumenys užspaudžia nervus. Judėjimas padės atlaisvinti nervus ir rankos jautrumas turėtų atsistatyti.

14. Jeigu neriant sunku pasiekti baseino dugną

Nerimas po vandeniu

Keletą kartų greitai „įkvėpkite“, t.y. padarykit atitinkamą judesį, tačiau nekvėpuokite (priešingu atveju paspringsite vandeniu). Suvaidinkite keletą staigių įkvėpimų – tai suteiks Jums dar 10 papildomų sekundžių. Smegenys manys, kad jūs turite pakankamai deguonies atsargų ir Jūs galėsite sėkmingai įvykdyti savo planą.

15. Jeigu teks kažką išmokti atmintinai

Mokymasis atmintinai

Keletą kartų pakartokite tekstą prieš užmigdami. Miego metu smegenys tvarko informaciją ir perkelia ją į ilgalaikę atmintį. Atsikėlę ryte pastebėsite, kad tekstą sėkmingai „iškalėte“.

16. Jeigu kankina jūros liga

Jūros liga

Stovėdami apatiniame denyje nukreipkite savo žvilgsnį link horizonto – tai palengvins jūsų būklę, kadangi sumažins pojūčių ir vaizdinės informacijos konfliktą smegenyse. Valgant imbierą taip pat galima sumažinti jūros ligos pasekmes.






 
 

 
Vyro moters gyvenimo suvokimas

Kodėl skiriasi vyrų ir moterų gyvenimo suvokimai?

Tik po pirmų metų bendro gyvenimo su žmona pradėjau suvokti, kad skirtumai tarp mūsų apibūdinami ne tik išoriniais skirtumais, auklėjimu ir asmeniniais pasirinkimais. Tikriausiai, pirmas dalykas, kuris mane nustebino &...
parašė Henrikas
2

 
 
Žaidimas Raudonojo Kvadrato Pabėgimas

Esi tvirtų nervų ir miklių rankų? IŠBANDYK SAVE!

Žaidimas, išbandysiantis jūsų savitvardą ir reakciją! Pavadinkime jį „Raudonojo kvadrato pabėgimas“! Didžiuotis rezultatu galite pradėti jau nuo 7 sekundžių! Sklando gandai, kad karinio naikintuvo piloto rezulta...
parašė Samanas
6

 
 
5 veiksniai, įtakojantys mūsų nuotaiką

5 netikėti veiksniai, įtakojantys mūsų nuotaiką dienos bėgyje

Jūs to nepastebite! Dauguma žmonių noriai tiki, kad jie suvokia, kodėl jie jaučiasi vienaip ar kitaip. Pažvelgę rimčiau suvoksime, kad mūsų emocijas gan stipriai veikia išorinis pasaulis bei daro tai slapta. Tweet
parašė Samanas
0

 

 
Animatronika ir šokanti mergina robotas

Animatronika! Jau greitai klubuose gali pasirodyti robotai!

Animatronika – judančių robotų, mėgdžiojančių gyvūnus, jų tarpe ir žmones, kūrimo menas. Žemiau pateiktame video pamatysite menininko ir dizainerio Džordano Vulfsono (ang. Jordan Wolfson) sukurtą darbą, eks...
parašė Aš Vyras
1

 
 
Muzika, nuteikianti seksui

Kaip muzika mus ruošia seksui?

Kokia muzika gerina erekciją, prailgina lytinio akto trukmę ir daro moteris nuolankesnes intymia prasme? Muzikos kūriniai, ypač nauji ir malonūs ausiai, sužadina smegenyse tas pačias sritis, kaip ir seksas. Tweet
parašė dr. Kupidonas
0

 
 
Psichogeometrinis testas

Psichogeometrinis testas: kiek pasitikite savimi?

Atidžiai pažvelkite į viršuje esančius 16 simbolių. Kiekvienoje grupėje išsirinkite po vieną, labiausiai patikusį iš pirmo žvilgsnio, geriausiai jus apibūdinantį. Suskaičiuokite balų sumą! Tweet
parašė Aš Vyras
1

 




0 Komentarų


Pakomentuok pirmas!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*